Експерти розповіли, що дасть режимний район навколо окупованого Криму

Встановленням кордону буде займатися державна установа Держгідрографія.

Україна планує встановити морський режимний район навколо окупованого Росією Криму, передають Патріоти України.

Встановленням кордону буде займатися державна установа Держгідрографія, яка має коллекцію сучасних морських навігаційних карт на води юрисдикції України. Це дозволить посилити заборону на швартування суден в портах Криму. Водночас росіяни теж випускають електронні морські карти, які плутають судновласників. Такі дії держави агресора призвели до дублювання мап та створили загрозу для моряків.

"Ми вже домоглись того, щоб РЕНК PRIMAR не здійснював реалізації російських карт, які мають стовідсоткове покриття українських територіальних вод. Зараз, використовуючи всі наявні способи, збираємось вимагати від РЕНК IC-ENC (Велика Британія) припинення ним реалізації ЕНК російського виробництва на води України. Наступним і вкрай важливим етапом протидії російській агресії є оголошення Україною морського режимного району з метою заборони заходу суден в усі кримські порти та заборони незаконної діяльності РФ у територіальних водах України навколо Кримського півострова", – розповів перший заступник начальника Держгідрографії Богдан Устименко.

Надалі Україна буде вимагати повної заборони розповсюдження російських мап на територіальні води України.

"Шанси на заборону розповсюдження російської продукції високі. Рішення про заборону карт приймає IMO, це організація, що створена ООН, ООН не визнає анексію, а ІМО не може опонувати ООН", - каже в коментарі головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко. – "Тут треба мати на увазі таке: мова йде про те, що на морських картах окупація Криму буде позначена. Заходити, чи ні - справа окремих держав, окремих судновласників, окремих капітанів та штурманів суден. Справа в тому, що ті, хто ще ходить до кримських портів (їх меншає постійно), і так знають, що вони порушують. Загалом, це буде мати ще й швидше морально-психологічне значення (наприклад, як ми піднімаємо шум, коли гугл або інший картографічний сервіс малює Крим неправильно".

Після запровадження нових карт росіяни будуть намагатися заблокувати режимні об'єкти. "Від позиції РФ мало що залежатиме. Це вплине на поведінку решти країн світу, зокрема тих, без участі яких судноплавство біля Криму буде істотно ускладнене. Це країни прапору, страхування, власників суден тощо", - каже колишній постійний представник президента України в АРК Борис Бабін.

Джерело: Gazeta.ua

Хіти тижня. Вибори, вибори..: Хто кому кум, брат, син і донька у новій Верховній Раді (фото)

понеділок, 19 серпень 2019, 11:00

За місяць новий парламент розпочне свою активну роботу. Попри усі обіцянки і декларації, у новому складі Верховної Ради, як і у попередніх скликаннях, будуть знову присутні і куми, і брати, і родичі впливових політиків. Інформація зібрана із відкритих ...

Хіти тижня. "Пожирає сам себе": Астролог розповів, як хвороба вбиває Медведчука

понеділок, 19 серпень 2019, 10:00

Популярний астролог Влад Росс заявив, що один з лідерів партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук має поганий гороскоп, який нібито обіцяє неприємності в тому числі і для самого політика, повідомляють Патріоти України. "У його гороскопі...