"Еліта всередині силовиків розуміє, що війну програно": Грозєв розповів про настрої в РФ

У Росії міцніє невдоволення Путіним серед еліт, а президенту РФ нічим "купити" їхню лояльність. У силових структурах РФ усвідомлюють, що війну в Україні вже фактично програно, передають Патріоти України.

Наразі питання полягає лише в тому, чи реалізується існуючий конфлікт еліт із Кремлем у конкретні дії з боку перших. Про це в інтерв'ю російському "Радіо Свобода" заявив відомий журналіст-розслідувач Христо Грозєв.

На його думку, у Росії виник серйозний конфлікт між елітами та Кремлем через війну в Україні та її наслідки для РФ.

"Він (конфлікт. - Ред.) очевидний і аналітично, і на основі даних, але чи переросте він в якийсь бунт, в міні-революцію – не можу сказати. Люди, еліти, які отримували гроші, у яких було завдання якось їх зберігати і за ними наглядати, ніколи не були суверенами своїх дій. Але конфлікт передбачуваний, тому що ці люди платять ціну, хоча ніхто заздалегідь їм не сказав, що вони її платитимуть", - сказав Грозєв.

На його думку, причиною конфлікту стало певне порушення "неписаного договору", на основі якого впродовж багатьох років співіснували російські еліти та путінський режим.

"Частина угоди, яка укладалася з елітою, включала такий баланс інтересів: "Ви можете літати в Монако, зустрічатися та спонсорувати вечірки політичних партій, робити з себе білих та пухнастих, але є "червоні лінії", які ви не можете перетинати, та гроші, які ви повинні тримати в "общаку". Зараз все це зникло – Путін вже практично нічого не може їм ще дати, щоб вони залишалися лояльними. Немає ресурсів, які можна перерозподілити і їм передати. Вони ж не виграли нічого цінного в цій війні і не виграють ", – переконаний журналіст.

Він прогнозує посилення вже існуючої кризи у відносинах Кремля та еліти. Про це свідчать настрої, які фіксуються у Росії останнім часом.

"Хакери з нами діляться безліччю кореспонденції. І ми там бачимо прямі описи такого невдоволення, саркастичного ставлення до війни, ніхто не чекає жодного позитиву для Росії. А в деяких випадках – дуже жорстку критику щодо рішення розпочати війну. Так що тут, швидше за все, питання не в тому, чи є такий конфлікт, а чи він реалізується в якісь дії еліти проти Кремля", - розповів Грозєв.

Він також переконаний, що керівництво силових структур РФ чудово усвідомлює, що війну в Україні вже програно. Шансів переламати ситуацію на свою користь у Росії практично немає.

"Інформована еліта всередині силовиків розуміє, що війну програно. Війну було оформлено доктринально як те, що треба було закінчити протягом одного тижня. Зараз те, що відбувається, – це якась "друга" війна. Шанси на виграш "другої" війни не гарантовані", - заявив Грозєв.

Як доказ свого припущення журналіст наводить невдоволення, яке все частіше "виплескується" в публічний простір. "Ми бачимо прогнози, які не можна назвати оптимістичними з російської точки зору, тих, хто поінформований. Telegram-канали найманців, "вагнерівців" та інших критикують відсутність стратегії, тактичних здібностей у генералів, у Генштабу. Еліта силовиків розуміє, що шансів виграти цю війну без мобілізації та соціального вибуху, який буде після неї, дуже мало", - заявив розслідувач.

Ревізія слуг Зеленського пройшла очікувано: Арахамія слідом за своїм босом присоромив Кличка за начебто неналежний рівень підготовки "пунктів незламності" у столиці

неділя, 27 листопад 2022, 7:38

Пряма мова: "Мені, чесно кажучи, як представнику влади соромно, хоч це має бути соромно не мені, а міській владі Києва. Але мені соромно, бо у 20% ці "пункти незламності" взагалі закриті… . Десь є три генератори, але вони не підключені, десь немає ж...

Крим стане наступною стадією війни: Експерт пояснив, коли ЗСУ зможуть зайти на півострів

неділя, 27 листопад 2022, 7:29

Повернення Криму Україною стане наступною стадією у війні. Перепоною для нас зараз там є Чорноморський флот. Про це в коментарі виданню Gazeta.ua розповів військовий експерт Ігор Козій, передають Патріоти України. За його словами, окрім ситуації на Дон...