Ентоні Блінкен дав оцінку розвитку українського контрнаступу

Державний секретар США Ентоні Блінкен 28 липня в інтерв’ю MSNBC охарактеризував нинішню ситуацію з контрнаступальними діями ЗСУ як процес, що перебуває на початковому етапі та підкреслив, що українські сили забезпечені всім необхідним для досягнення перемоги.

"Ну, по-перше, контрнаступ знаходиться на своєму початку, і ви чули, як міністр оборони України недавно – я думаю, вчора – сказав, що вони ще планують застосувати основну частину своїх сил", - зауважив глава американської дипломатії.

Водночас він підкреслив, що росіяни готували оборонні укріплення впродовж місяців. З усім тим, продовжив він, українські сили за підтримки західних союзників здатні подолати це.

"Тільки вчора ми анонсували додаткову допомогу Україні. У них є те, що їм потрібно для успіху",- підкреслив держсекретар США.

Він також зазначив, що історія із заколотом Групи Вагнера, чиї сили були відведені з фронту в Україні, а також те, як у Москві відволікаються на власні внутрішні чвари, створює додаткові чинники, які можуть допомогти Україні.

Блінкен нагадав, що росіяни в буквальному сенсі кидають своїх людей у м’ясорубку, яку самі ж і створили – і це отримало свій ефект.

У цьому зв’язку держсекретар США висловив упевненість, що Україна має додаткові можливості, однак основні події, пов’язані з контрнаступом, відбуватимуться впродовж ближчих тижнів і місяців.

Затримка пов'язана з технічним моментом: Прем'єрка Данії сказала, коли літаки F-16 з'являться в Україні

субота, 24 лютий 2024, 11:27

Те, що Україна досі не отримала обіцяні винищувачі американського виробництва F-16 пояснюється виключно технічним моментом. Літаки, які надасть Данія, з’являться у небі України ще до початку літа цього року, передають Патріоти України. Про це заявила п...

Законопроєкт про мобілізацію може зазнати змін: Нардеп розповів про тисячі правок

субота, 24 лютий 2024, 10:57

Секретар Комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко розповів, що законопроєкт про мобілізацію може зазнати змін – до документу внесли близько 4 тисяч правок. Про це він розповів у коментарі "РБК-Україна"....