Ердоган у пастці? Асад відправив війська назустріч "турецьким агресорам", сирійські курди прийняли допомогу диктатора перед лицем спільного ворога

Дії Туреччини таким чином сприйняли як агресію всі провідні сили, котрі задіяні в регіоні. Лише Москва зберігає публічне мовчання

Сирійська армія отримала наказ вирушити на північ, в регіон, де зараз йде турецька військова операція "Джерело миру". Офіційний Дамаск при цьому назвав дії Туреччини "агресією", повідомляють Патріоти України з посиланням на "Радіо Свобода". При цьому надходить інформація про те, що одночасно з передислокацією підрозділів сирійський уряд розпочав переговори з "Сирійськими демократичними силами". За даними видання Reuters, переговори проходять на російській авіабазі Хмеймім в Латакії, проте офіційного підтвердження цієї інформації все ще немає.

Тим часом сирійські демократичні сили – курдські збройні формування, які контролюють північний схід Сирії, – уклали угоду з урядом Башара Асада про розміщення урядових військ в кількох містах для захисту їх від наступу Туреччини

Вранці в понеділок війська Асада зайняли місто Тель-Тамер, яке знаходиться на передбачуваному шляху наступу турецьких військ. Також повідомляється про перехід під контроль сирійських військ авіабази Табка, яку раніше використовувала міжнародна коаліція на чолі з США, і кількох інших пунктів на північному сході Сирії.

Відповідно до угоди, війська Асада повинні увійти у великі міста на шляху турецького наступу і тим самим поставити перед Туреччиною дилему – припинити його або ж вступити в бої з регулярною сирійською армією.

Представники сирійських курдів підкреслюють, що угода з Асадом поки стосується лише військової підтримки. Політичні питання майбутнього устрою північного сходу Сирії не обговорювалися. За словами представників курдів, вони були змушені звернутися до офіційного Дамаску за захистом після того, як Сполучені Штати вирішили вивести свої війська з півночі Сирії.

військові кореспонденти CNN, які працюють в зоні бойових дій в Сирії, повідомляють, що події "швидко розвиваються". За даними ООН, через бої, що йдуть на півночі Сирії, вже понад 130 тисяч осіб були змушені покинути свої оселі.

Хіти тижня. Воєнна репутація Москви зазнала важкого удару: У Лівії проурядові сили захопили секретний ЗРК "Панцир-С1", котрий "туристи Путіна" берегли як "зіницю ока"

понеділок, 25 травень 2020, 20:30

До того як урядові війська в Лівії захопили установку "Панцир-1СЕ" на шасі MAN-SX45, вони вже фіксувалися у бійців "Лівійської національної армії".

ВМС купують українські швидкісні моторні човни Brig

понеділок, 25 травень 2020, 20:21

ВМС ЗС України купують надувні човни вітчизняної марки Brig з навісним двигуном спеціального призначення, повідомляють Патріоти України з посиланням на Український мілітарний портал. Так у системі публічних закупівель оголошено два тендери від частин В...