Далеко не всі російські жінки готові зробити все, аби їх рідних не мобілізували до лав армії РФ, яка вбиває українців. Деякі заповзятливі росіянки самі здають дані своїх чоловіків для відправлення на війну. Як виявилося – це їм вигідно у всіх сенсах. Докладніше про це читайте у матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.
Мобілізація "за планом"
Оголошена в Росії часткова мобілізація насправді вже до болю нагадує те, що сталося в "республіках". Завдяки цьому на окупованій частині Донбасу практично не лишилося чоловіків призовного віку, яких не змусили воювати. Виняток – ті, кому вдалося "порєшать", виїхати за кордон або ж працювати на підприємстві, яке має броню.
У Росії ж божевільний режим зараз "загрібає" в армію не тільки тих, хто раніше не служив, а й тяжко хворих чоловіків і багатодітних батьків. А родичі мобілізованих, розуміючи, що їхні сини та чоловіки стануть гарматним м'ясом, роблять усе, щоби цього запобігти. Але, як з'ясувалося, далеко не всі.
Помста колишніх дружин
Інформація про те, що жінки стали здавати своїх чоловіків військкомам, з'явилася у російських ЗМІ. Наприклад, видання "Верстка" розповіло про тих, хто безуспішно намагаючись отримати аліменти, знайшли вихід – відправити колишнього чоловіка на війну.
З поганої вівці, як то кажуть, хоч вовни жмут. Жінки переконані: якщо колишніх чоловіків мобілізують і почнуть приходити "військові" виплати, то ці гроші спишуться за рахунок прострочених аліментів.
Підприємець Лілія Сергєєва розповіла, що колишній чоловік роками не платив аліменти єдиній доньці. Сума заборгованості склала мільйон рублів, ще один мільйон неустойки за несплату нарахував суд, проте це нічого не змінило. Жінці повернули виконавчий лист, бо її колишній не має жодного майна, яке можна було б продати. І заповзятлива росіянка вирішили здати його до армії.
"Вчора я написала звернення до приставів із проханням клопотати у військові органи про те, щоб колишнього чоловіка забрали воювати. Не знаю, наскільки це ефективний механізм, але чому б і ні? Один державний орган звертається до іншого. Адже робота приставів у тому й полягає – зробити так, щоб боржник скоріше виплатив гроші. Зараз я думаю звернутися ще і до губернатора, і у військову прокуратуру", – повідомила вона.
А Світлана Михайлова, мати чотирьох дітей, пішла у військкомат, щоб повідомити: її колишній чоловік не бере жодної участі у їхньому житті та є злісним неплатником аліментів. Жінка побоюється, що той може намагатися відкосити від служби.
Про масові звернення жінок повідомив і депутат Держдуми РФ Сергій Миронов. На своїй сторінці в VK він також озвучив, що заборгованість із аліментів у РФ становить 150 мільярдів рублів.
"Багато жінок зараз пишуть мені: "Мобілізуйте на війну всіх боржників по аліментах!" Всього в Росії близько 2 млн осіб зобов'язані платити аліменти, а заборгованість перевищує 150 млрд рублів. Нехило!" – написав Миронов.
На його думку, питання можна вирішити на законодавчому рівні, а реалізація досить проста: базу боржників можна передати до російського міноборони, а далі до військкоматів. Від цього бачить тільки плюси: "Дивіться, боржник піде і Батьківщину захищати, і на роботу нарешті влаштується, і частину грошей у нього вилучатимуть на користь дітлахів. Навіть не двох, а трьох зайців одним пострілом".
Вигідна смерть
Ображених на колишніх чоловіків жінок цілком можна зрозуміти: вони хочуть отримувати гроші на те, щоб забезпечувати дітей – звичайно, анітрохи не замислюючись, що батьки їхніх синів та доньок перетворяться на вбивць. Але є й інша категорія: з'ясувалося, що законні дружини також мають свій інтерес.
OBOZREVATEL поспілкувався з киянкою, сестра якої мешкає в Росії. За словами Олени, в Ірини – двоє дітей, але сімейне життя не надто склалося. Розлучатися ж жінка не хотіла, тому що власного житла немає і вони живуть у квартирі свекрухи у Бєлгороді. Чоловік – не проти випити, до того ж нещодавно втратив роботу: санкції проти Росії призвели до масових звільнень.
"З 2014 року наше спілкування з сестрою обмежувалося виключно сімейними темами, намагалися уникати розмов про війну: інакше б остаточно розсварилися. А після початку повномасштабного вторгнення Росії розмови практично зійшли нанівець, мені ставало фізично погано. Але днями сестра мені написала, і ця розмова мене вразила", – поділилася жінка.
Киянка розповіла, що сестра "організувала" через знайомих, щоби її чоловіка мобілізували. "Сестра написала мені: "А що? Це вихід. Олег у сім'ю приносить копійки, нужденність дістала! В армії хоча б будуть стабільні виплати, і ми з дітьми зможемо нормально жити. Якби я просто подала на розлучення, то про які аліменти йдеться? Це сльози. У куми кохана людина у військкоматі, ось через неї і зробили повістку))))", – розповіла Олена.
За її словами, мотив сестри простий: позбутися безробітного та питущого чоловіка, щоб стабільно отримувати гроші. Причому той аспект, що чоловік вбиватиме українців – сестру-росіянку анітрохи не хвилює.
"Зважаючи на все, про це вона навіть не думає. Не лякає її і перспектива втратити чоловіка, якщо його вб'ють. Помре – навіть краще! Заробить на його смерті мільйони", – розповіла шокована Олена.
І така ситуація, каже жінка, в Росії не поодинока. За словами її сестри, багато її знайомих, які перебувають у не надто вдалому шлюбі, задумалися про таке "геніальне" вирішення своїх проблем.
Зміни в управлінських підходах в армії, зазначені у Плані внутрішньої стійкості України, передбачають зокрема зменшення бюрократії у війську. Про це президент Володимир Зеленський сказав під час виступу на ІІІ Міжнародної конференції з продовольчої без...
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв, який раніше неодноразово погрожував Заходу ядерною зброєю, несподівано змінив риторику. В інтерв'ю телеканалу Al Arabiya він заявив, що Росія не хоче розпочинати ядерну війну, інформують Патріоти Україн...