F-16 зачекалися: Чому українські пілоти відбули до США, у Повітряних силах ЗСУ пояснили

Два українські пілоти відбули до Сполучених Штатів Америки і ще десяток готуються, щоб визначити, скільки потрібно часу та засобів для ймовірного навчання українських військових керуванню американськими літаками.

Адже система управління західних та радянських бойових літаків суттєво відрізняється. Про це в ефірі національного телемарафону розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, західні партнери також намагаються зрозуміти рівень підготовки українських пілотів.

"Філософія управління радянською технікою дещо інша, ніж філософія управління західною технікою. Навіть ручка управління літаків радянських, винищувачів, знаходиться посередині, а у західних ‒ збоку. Бортове обладнання, яке треба теж зрозуміти, як воно працює", ‒ сказав Ігнат.

За його словами, два українських пілоти, які відбули до США, повинні допомогти проаналізувати, скільки часу знадобиться на навчання.

До того ж, для опанування західних літаків мають пройти навчання не лише українські пілоти, але й військові інженери, які забезпечують роботу авіації.

Австралії обговорює передачу Україні десятків своїх винищувачів-бомбардувальників F/A-18 Hornet

вівторок, 6 червень 2023, 5:30

Австралія розглядає можливість відправлення 41 свого літака F/A-18 Hornet до України. Про це у вівторок, 6 червня, повідомило видання The Australian Financial Review із посиланням на джерела.

Ракетна атака на столицю: Над Києвом та його околицями ППО знищили понад 20 повітряних цілей ворога, - КМВА

вівторок, 6 червень 2023, 5:15

Начальник КМВА Сергій Попко повідомив, що в Києві та навколо столиці українська ППО знищила понад 20 повітряних цілей ворога. "Не дивлячись на міжнародне гуманітарне право, ані на безрезультативність, московити продовжують атакувати мирний Київ. Знов н...