Парадоксально, але на тлі блокування допомоги України більшість американських конгресменів насправді виступають за збільшення її військової підтримки. "Однак їм не дають проголосувати за це в ім'я фальшивого популізму", - пише The Economist у новій публікації, передають Патріоти України.
NV переказує найважливіші фрагменти з цього матеріалу про те, якою буде роль Палати представників США у післяріздвяних дискусіях та голосуваннях за пакет допомоги на користь України.
The Economist нагадує, що цьогоріч Україна на державному рівні перенесла Різдво з 7 січня на 25 грудня, але особливих приводів для святкувань українці не мають. Довгоочікуваний і дуже потрібний Києву пакет допомоги від Конгресу США не надійде вчасно ані до нової дати Різдва, ані до старої [7 січня] - американські законодавці, схоже, доти навряд чи встигнуть його затвердити.
Видання відзначає, що упродовж осені проукраїнські законодавці з обох партій — а саме таких більшість і в Палаті представників, і в Сенаті - прогнозували, що зрештою Конгрес США схвалить збільшення військової допомоги Україні. «За важливі питаннями, які користуються широкою двопартійною підтримкою, зрештою голосують схвально. Багато хто очікував прийняття [пакету] наприкінці року, коли великі пакети витрат часто швидко збирають докупи, що дозволяє їхньому вмісту уникати прискіпливому контролю, а законодавцям — повернутися додому на Різдво», — нагадує The Economist.
Однак цього разу конгресмени, особливо республіканці, схоже, «змарнували свої робочі дні», зауважують автори публікації. Вони нагадують, що спікер Палати представників Майк Джонсон ще під час балотування на цю посаду виступив проти практики пакетного голосування без дебатів. До того ж самі республіканці «загрузли в постійних внутрішніх чварах», що паралізувало дієздатність їхньої й без того невеликої більшості у Палаті представників.
Конгресмени палати вирушили на свята вже 14 грудня — у той самий день, коли ЄС провалив власний план фінансової підтримки України через позицію Віктора Орбана. Однак члени Сенату залишилися у Вашингтоні та продовжили переговори у спробах знайти компроміс з адміністрацією Джо Байдена щодо міграційної політики і безпеки південного кордону США — головної проблеми, яка гальмує безпековий пакет на понад 100 млрд доларів включно з допомогою Україні.
Джеймс Ленкфорд, Кріс Мерфі та Кірстен Сінема — представники республіканців, демократів та незалежних сенаторів відповідно — працюють з над досягненням компромісу з Білим домом. «Учасники переговорів наполягають, що вони просуваються. Проте лише 61 сенатор з’явився на голосування 18 грудня: це свідчить про те, що Сенат не ухвалить закон до Різдва», — йдеться в публікації.
Це мало втішає українців, які вже майже два роки витратили на те, щоб «боротися і помирати за свою незалежність», констатує The Economist.
Гальмування допомоги ЄС і США вже має прямі наслідки на полі бою, підкреслює видання. Якщо влітку Україна могла використовувати близько 250 тисяч великокаліберних артилерійських снарядів на місяць, то незабаром матиме змогу воювати лише з третиною від цього щомісячного показника. Натомість Росія, яка взялася до оборонної індустріалізації серйозніше, аніж Захід, а також покладається на підтримку таких держав-ізгоїв, як Іран і Північна Корея, бачитиме, що її перевага зростатиме.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...