Форинт впав до рекордно низького рівня: Орбан просить допомоги в ЄС через проблеми в економіці

Віктору Орбану доводиться шукати консенсусу із ЄС

Економіка Угорщини сповільниться в другій половині року через швидке зростання відсоткових ставок і стрімку інфляцію, передають Патріоти України.

Угорський форинт упав до рекордно низького рівня по відношенню до євро. Через це прем'єр-міністру Віктору Орбану довелося домовлятися з Євросоюзом про розблокування заморожених фондів, повідомляє Reuters у понеділок, 27 червня.

Сьогодні форинт знижувався до євро до рекордно низького рівня 404,50. Загалом цього року він послабився на 8,6%.

Стверджується, що угорська валюта може зміцнитися, якщо Брюссель розблокує гранти і позики на суму близько 15,5 млрд євро. Ці кошти також потрібні Будапешту для підтримки економіки, яка, як очікується, сповільниться в другій половині року через швидке зростання відсоткових ставок і інфляцію.

Агентство зазначає, що торік Угорщина, як і інші країни ЄС, представила план того, як вона використовуватиме гранти ЄС, щоб зробити свою економіку екологічнішою та високотехнологічнішою.

Але, на відміну від планів більшості інших країн, Угорщина ще не отримала схвалення через побоювання ЄС із приводу корупції, незалежності судової системи і верховенства закону.

"Цього року вразливість Угорщини збільшилася. Дефіцит рахунків поточних операцій збільшився передусім через високі рахунки за імпорт енергоносіїв у той час, коли уряд тільки почав стримувати величезний дефіцит бюджету після того, як марнотратні витрати допомогли Орбану здобути переконливу перемогу на квітневих виборах", – йдеться в повідомленні.

В останні тижні чиновники угорського уряду зазначали, що угода із Брюсселем очікується незабаром, але рішення ухвалено поки що не було.

У США провели експеримент, на який страшно навіть дивитися: Який удар може витримати сховище ядерного реактора (відео)

п’ятниця, 19 серпень 2022, 0:34

Сполучені Штати провели експеримент, який показав, що буде, якщо на атомний реактор впаде літак. Тест провели ще в 1988 році. Але на тлі російського тероризму, який Кремль вчинив на Запорізькій АЕС, в мережі пригадали, як США випробовували стійкість е...

"Бавовна" на найбільшій авіабазі окупованого Криму: Чубаров і Арестович підтвердили вибухи в Бельбеку

четвер, 18 серпень 2022, 23:52

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рафат Чубаров підтвердив вибухи в Бельбеку, що на півдні Криму. Він акцентував, що ввечері 18 серпня трапилася "бавовна" на найбільшій авіабазі окупованого півострова, передають Патріоти України. Невдовзі також...