Франція вивела у космос розвідсупутник CSO-3, з котрого Україна отримуватиме розвіддані

Розвідувальні супутники CSO від Thales Зображення Thales

Європейський ракетоносій Ariane 6 вивів у космос розвідувальний супутник CSO-3, що Франція фінансувала спільно Німеччиною та Бельгією. Про успішний запуск повідомив прем’єр-міністр Франції Франсуа Байру, передають Патріоти України.

Запустили ракету у четвер з космодрому Куру, розташованого у Французькій Гвіані, що в Південній Америці.

CSO-3 є третім апаратом у серії, перші два запустили у 2018 та 2020 роках за допомогою російських ракет Союз.

З введенням CSO-3 військові зможуть спостерігати за однією і тією самою зоною двічі на день замість одного разу. Франція вклала понад 900 мільйонів євро у розробку та запуск цих трьох супутників.

Всі вони є частиною французького орбітального угрупування супутників для оптико-електронної розвідки.

Як пише RFI, Ariane 6 запустили після трьох відстрочок через погодні умови о 13:24 за місцевим часом. Приблизно через годину супутник CSO-3 вивели на навколоземну орбіту на висоті 800 км.

Успішний запуск Ariane 6 із супутником CSO-3 став важливим кроком до незалежного доступу Європи до космосу на фоні погіршення відносин з новою адміністрацією у США.

Як зазначив директор з космічного транспорту Європейського космічного агентства ( ESA ) Тоні Толкер-Нільсен, йдеться не лише про технології, а й про стратегічну безпеку:

“Сьогодні ми продемонстрували, що Ariane 6 готова до серійного використання для запусків – від легких наукових приладів до стратегічно важливих державних вантажів”.

Розвідувальний супутник CSO від Thales Зображення Thales

Очікується, що отримані супутником зображення будуть доступні не лише французьким військовим, а й Збройним силам Німеччини та Бельгії, які інвестували в його розробку. Також оскільки Франція запропонувала свої розвіддані Україні, то є висока вірогідність, що цей супутник допоможе супутниковими знімками і Силам оборони Україні на фоні блокування надання США розвідданих для нашої держави.

Ariane 6 є новим поколінням ракетоносіїв від компанії Arianespace. Перший тестовий запуск здійснили у липні минулого року, а за 2025 рік заплановано здійснити п’ять пусків.

"Це серйозний виклик": Ворог уже намагається закріпитися в Дніпропетровській області, - нардепка

неділя, 20 липень 2025, 6:59

Російські війська вже намагаються закріпитися в Дніпропетровській області, що становить серйозну загрозу для обороноздатності України. Одночасно ворог намагається створити сірі зони на Сумщині та Харківщині, посилюючи тиск на східному напрямку. Про це ...

"Маршрут в один кінець": На Покровському напрямку росіяни масово вмирають у "піхотних походах", - військовий

неділя, 20 липень 2025, 6:39

На Покровському напрямку ворожу броньовану техніку важко знайти, адже вона працює лише з закритих позицій. Натомість російські піхотинці масово вмирають у "піхотних походах". Про це в ефірі Армія TV розповів Тарас Мишак, старший офіцер служби комунікац...