Україна набула повноправного членства в Міжнародному кримінальному суді. Тепер учасниками Римського статуту МКС є 125 держав, передають Патріоти України з посиланням на Укрінформ.
Речник МКС Фаді ель-Абдалл заявив, що тепер Україна має право голосувати при затвердженні бюджету, ухваленні змін, поправок до Римського статуту, при виборі суддів, майбутнього прокурора та його заступників тощо.
На запитання про українського суддю в МКС, речник зазначив, що цілком можливо, щоб Україна як учасниця висувала кандидатів. Рішення буде залежати від голосування Асамблеї. Він додав, що для суддів МКС існують певні вимоги щодо досвіду, зокрема в міжнародному або у кримінальному праві.
"Необхідно бути кваліфікованим і для найвищих суддівських посад у рідній країні. Також кожні три роки відбуваються вибори шести суддів МКС. Тож ми, звичайно, сподіваємося, що Україна братиме участь у всіх можливих варіантах співпраці та підтримки Міжнародного кримінального суду, включно з висуванням кандидатів на посади суддів, а також сприятиме збільшенню кількості українських колег в МКС", - сказав Фаді ель-Абдалл.
Також серед вимог до суддів МКС вільне володіння хоча б однією з двох офіційних мов - англійською або французькою.
Речник наголосив, що МКС не веде справ проти держав, завжди йдеться про індивідуальну відповідальність за злочини. Фаді ель-Абдалл пояснив, що Україні не потрібно розпочинати нове розслідування стосовно російських воєнних злочинців. Він не виключив, що може бути ініційовані нові справи та звинувачення.
Помічник нелегітимного президента країни-агресора Росії Володимира Путіна Юрій Ушаков назвав "досить цікавими" заяви віцепрезидента США Джей Ді Венса про те, що РФ вимагає "занадто багато" під час переговорів щодо війни в Україні. Про це він розповів у...
Президент США Дональд Трамп заявив, що Індія та Пакистан домовилися про повне і негайне припинення вогню за посередництва Вашингтона. Таку заяву він зробив у своїй соцмережі Truth Social, передають Патріоти України. "Після довгих нічних переговорів за ...