
Так званий "глава Криму" Сергій Аксьонов поскаржився, що Північно-Кримський канал, через яким вода надходить на тимчасово окупований півострів, може обміліти. Причина цього - підрив Каховської гідроелектростанції, здійснений російськими загарбниками в ніч проти 6 червня, передають Патріоти України.
Зазначимо, що пропаганда країни-агресора вже намагається видати вибух на ГЕС за "український обстріл". Брехунів не бентежить, що настільки масштабні руйнування могли бути викликані лише детонацією закладеної вибухівки всередині, а не зовнішнім прильотом.
Гауляйтер Криму вранці 6 червня повідомив, що водосховища на півострові наповнені на 80%. Підтоплення Криму не загрожує."Однак є ризик, що Північно-Кримський канал мілітиме", – заявив злочинець. Аксьонов стверджує, що на півострові є достатні запаси питної води, а також проводяться роботи з "мінімізації втрат води в каналі".
Додамо, що роботу Північно-Кримського каналу Україна не контролює з кінця лютого 2022 року. Окупантам вдалося поновити подачу дніпровської води на півострів тільки після початку широкомасштабного вторгнення.
Забір води для Криму проводиться в нижній течії Дніпра Каховського водосховища. Канал був перекритий у квітні 2014-го. Пропагандисти писали, що його роботу було відновлено в березні 2022-го.
Ще минулого року, коли стало відомо, що росіяни замінували Каховську гідроелектростанцію, секретар РНБО Олексій Данілов попереджав: у разі підриву об'єкту Крим залишиться без водопостачання на 10-15 років або навіть назавжди.
Окупований Севастополь повністю залишився без електропостачання внаслідок нічної масованої атаки безпілотників на енергетичну інфраструктуру в ніч на 24 червня. Про це заявив ставленик окупантів, квазігубернатор міста Михайло Развожаєв, передають Патрі...
У тимчасово окупованому Mariupol повідомляється про серйозну паливну кризу, яка, за словами місцевих посадовців, фактично вплинула на роботу транспорту, логістики та базових міських послуг, передають Патріоти України. Про ситуацію заявив в.о. голови Ма...