Газова криза стрясає Європу, а "Газпром" рубає постачання: В ЄС висунули різке звинувачення Росії

Енергетична криза у Європі спровокована, серед іншого, і діями Росії, яка тільки в четвертому кварталі 2021 року скоротила постачання на 25% в порівнянні з даними за 2020 рік. Газпром може збільшити прокачування як мінімум на 30% від поточного рівня, проте обмежує спотові продажі. Заповненість газосховищ становить 51%, а Москва несе відповідальність за половину дефіциту газу у європейських країнах. Про це заявив керівник Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль, зазначають Патріоти України.

Як повідомляє Bloomberg, дані Міжнародного енергетичного агентства демонструють, що в IV кварталі минулого року, якщо порівнювати з показниками 2020 року, постачання газу з Росії до Європи знизилися на 25%. До пандемії COVID-19 росіяни постачали на 22% більше палива, ніж наразі.

Європа протистоїть енергетичній кризі, через яку ціни на газ і електрику за останні декілька місяців побили рекорди. Причому запаси палива досягли найнижчого рівня за останні 10 років, у той час, коли на Європу очікують два найхолодніших місяці у році.

За словами глави МЕА, проблеми на газовому ринку Європи і поточний дефіцит палива в підземних газосховищах пов'язаний з діями Газпрому.

"Через поведінку Росії на європейському газовому ринку існує сильна напруженість... поточний дефіцит в сховищах в Європейському Союзі в значній мірі пов'язаний з "Газпромом", - зазначив Біроль. Також він додав, що у той час, коли Росія обмежує прокачування газу до країн ЄС, альтернативні постачальники палива, такі як Норвегія, Алжир і Азербайджан, навпаки, нарощують постачання. Біроль підкреслив, що газові сховища Євросоюзу заповнені тільки на 51%, тоді як зазвичай рівень газу в ПСГ становить близько 70%. Отже, половина дефіциту запасів палива у Європі - відповідальність Газпрому.

У Росії нові проблеми: Нові санкції ЄС можуть включати заборону на постачання в РФ смартфонів, - ЗМІ

понеділок, 26 вересень 2022, 12:27

Ряд європейських країн підтримали введення більш жорстких санкцій щодо Росії. Зокрема, йдеться про заборону на експорт в країну "десятків категорій високотехнологічних товарів", включаючи смартфони, передають Патріоти України. Такі заходи пропонують вв...

Казахстан не визнає результатів псевдореферендумів на окупованих українських територіях, - МЗС республіки

понеділок, 26 вересень 2022, 12:07

Як повідомляє Казахське телеграфне агентство, керівництво держави підтримує принципи територіальної цілісності держав, їхньої суверенної рівності та мирного співіснування. "Що стосується проведення самопроголошеними державами ЛНР та ДНР, й військовими ...