Геноцид в Україні: Представник РФ на суді в Гаазі нахабно брехав й звинуватив українців... у нацизмі

Представник Російської Федерації в Міжнародному Суді ООН в Гаазі відмовився визнавати заяви президента РФ Володимира Путіна від лютого 2022 року. Йдеться про повномасштабне вторгнення в Україну для боротьби з нібито "геноцидом" на території Донецької та Луганської областей, передають Патріоти України.

Україна наполягає на тому, що Москва зловживала Конвенцією про заборону геноциду, щоб вторгнутися в країну. В якості доказів привели ряд заяв президента Путіна, секретаря Радбезу Дмитра Медведєва, глави МЗС Сергія Лаврова, послів Росії при ООН та ЄС.

Представник РФ в суді Геннадій Кузьмін заперечує ці заяви. За його словами, Москва почала війну "за статтею 51 Статуту ООН з самозахисту, і це не має відношення до Конвенції про геноцид".

"Україна говорить про те, що Росія використовувала слово "геноцид" для опису дій української влади. Але заяви не можуть бути порушенням", – цитує російського дипломата видання "Європейська правда".

При цьому Кузьмін озвучив наративи російської пропаганди про боротьбу України проти "народів Донбасу", а також розповідав про глибоко вкорінений "нацизм" серед українців.

"Нацисти в Україні походять від ОУН, пособника нацистів", – заявив представник РФ у Гаазі. Крім того, він назвав "трьох батьків українського нацизму" – Степан Бандера, Роман Шухевич, Андрій Мельник, а також зарахував до їх лав нинішнього президента України Володимира Зеленського.

"Зеленський назвав бригаду ЗСУ Едельвейс" на честь нацистського "Едельвейса", – не вгамовувався дипломат. На підставі брехливих кремлівських наративів російська сторона вимагає відхилити українську скаргу як неприйнятну.

Варто зазначити, що Кузьмін не згадав про загони під назвою "Едельвейс" у складі ФСВП та Росгвардії. До 2018 року таку назву носили як мінімум два російські підрозділи:

  • загін спеціального призначення внутрішніх військ (що увійшов до складу Росгвардії), дислокований у Ставропольському краї. Перейменований на "Авангард" у 2018 році;
  • загін спеціального призначення УФСІН Росії у Республіці Алтай. Того ж 2018 року він відзначав 25-річчя.

Замість Маляр: Хто став новою заступницею міністра оборони

субота, 30 вересень 2023, 16:53

Ганну Маляр на посаді заступниці міністра оборони замінила Наталія Калмикова. Про це у суботу, 30 вересня, Маляр повідомила у Telegram, передають Патріоти України. Ексзаступниця міністра оборони опублікувала фото з Калмиковою та зазначила, що воно було...

Повітряні тривоги в Румунії: Мер прикордонного міста заявив, що жителів "змушують панікувати"

субота, 30 вересень 2023, 16:18

Близько опівночі в п’ятницю, 29 вересня, жителі румунських повітів Галац і Тульча отримали сповіщення від влади про те, що вони мають сховатися, оскільки існує ймовірність "падіння об'єктів з повітряного простору", повідомляють Патріоти України. Як пиш...