Генсек НАТО попередив, що РФ готується до тривалої війни та можливої спроби нового наступу

У НАТО вважають, що РФ не має наміру відмовлятися від своєї головної мети – встановлення контролю над Україною – та готується до тривалої війни з можливою спробою нового наступу. Про це генсек НАТО Єнс Столтенберг сказав в інтервʼю, передають Патріоти України.

Він підкреслив, що в цій ситуації західні партнери мають планувати довгострокову допомогу Україні у війні з Росією. За його словами, успіхи української армії не повинні створювати, можливо, оманливого відчуття швидкої перемоги Києва. Росія провела мобілізацію й поповнила лави свої військових, багато хто з мобілізованих зараз проходить навчання. Усе це свідчить про те, що ворог готується продовжувати війну та можливо спробує знову здійснити наступ, зазначив Столтенберг.

На думку Столтенберга, найімовірніше, що ця війна закінчиться за столом переговорів, як і більшість воєн. Втім, умови цих переговорів залежатимуть від співвідношення сил на полі бою. "Тому якщо ми хочемо, щоб мирний договір закріплював положення, що Україна здобула перемогу як суверенна, незалежна, демократична держава Європи, ми повинні забезпечити Україні підтримку. У тому числі військову підтримку, тому що це єдиний спосіб переконати Росію сісти за стіл переговорів і визнати Україну як суверенну, незалежну державу Європи", – підсумував генсек НАТО.

Раніше Столтенберг вже казав, що постачання зброї Україні – це найшвидший шлях до миру, а українські атаки на військові об'єкти в Росії є абсолютно законними. Коментуючи можливість надання Україні ракет середньої дальності, Столтенберг сказав, що "існує постійний діалог між союзниками та з Україною щодо конкретних систем".

Президент Казахстану втер носа Путіну в ситуації з рекордним паводком

вівторок, 16 квітень 2024, 23:28

Глава Казахстану Касим-Жомарт Токаєв прибув з робочою поїздкою у Північно-Казахстанську область. Він здійснив обліт Кизилжарського району, околиць Петропавловська та Сергіївського водохранилища – територій, які потерпають від весняної повені. Натомість...

Генштаб закликав не втягувати ЗСУ в політичну боротьбу, Ганна Маляр різко відреагувала

вівторок, 16 квітень 2024, 22:42

16 квітня Генеральний штаб Збройних сил України заявив у Facebook про появу спекуляцій щодо системи комунікацій Генштабу, передають Патріоти України. "Останнім часом з'являється чимало спекуляцій щодо системи комунікацій Генерального штабу Збройних сил...