"Гібридна війна - не ніж, а скальпель": Війна Путіна проти України стала провалом майже за всіма параметрами, - Forbes

Оголошена главою РФ Володимиром Путіним "спеціальна військова операція" проти України виявилася стратегічним провалом майже за всіма параметрами. Кремль просто проігнорував основи війни й зробив ставку на грубу силу, недооцінивши рішучості та здатності українців до опору. Про це йдеться у матеріалі Forbes, передають Патріоти України.

Видання перерахувало сім озвучені аналітиками уроки, які військові та політики світу мають винести після пів року війни. Так, науковий співробітник, експерт оборони переднього краю Центру стратегії та безпеки імені Скоукрофта Scowcroft Center for Strategy and Security) Арун Айєр заявив: події в Україні показали, що не можна ігнорувати основи гібридного протистояння.

Зазначається, що відсіч Росії сьогодні чинять навіть нейтральні країни й ті, хто залежить від російських енергоносіїв. Військові злочини країни-агресора виставлені на загальний огляд, їх засудили всі, окрім найстійкіших союзників Кремля. Рішучість НАТО нині сильніша, ніж багато хто міг собі уявити. Тож РФ втратила свою "м’яку силу".

За словами експерта, багато в чому це результат того, що Кремль ігнорував основи війни і не вивчив уроки недавніх конфліктів США в Афганістані, Іраку та інших країнах. Насамперед, це поганий аналіз російським військовим і політичним керівництвом розвідданих, ставка на грубу силу, недооцінка рішучості та здатності суперника до опору."Гібридна війна – не ніж, а скальпель. Її потрібно вести з хірургічною точністю, а це вимагає довіри до розвідданих, навіть якщо розвідка повідомляє погані новини. Російська авторитарна модель управління до цього погано пристосована", – пояснив Айєр.

Він підкреслив, що теж саме призвело до втрати Кремлем контролю над інформаційним фронтом: Україна легко парирує російські "Z-кампанії" та "антинацистський" наратив на міжнародній арені. На думку експерта, США та їхні союзники повинні вивчити всі ці помилки Росії та використовувати їх у протистоянні гібридним війнам.

"Уснул и не проснулся": Як командування РФ приховує причини загибелі "мобіків" (аудіо)

субота, 3 грудень 2022, 14:44

За даними Служби безпеки України, російське командування приховує причини загибелі "мобіків" перед новою хвилею мобілізації, щоб запобігти бунтам в армії. Про це стало відомо із нового перехоплення, яке СБУ оприлюднила 3 грудня, передають Патріоти Укра...

Більше не почесні: Депутати Харківської облради позбавили регалій своїх колег

субота, 3 грудень 2022, 14:00

Уперше депутати Харківської обласної ради позбавили регалій своїх колег, діючих депутатів. Причина - близькість до проросійських сил, зазначають Патріоти України. На сесії третього грудня депутати Харківської області позбавили почесних звань двох депут...