Відносини між Росією і Білоруссю погіршилися до одного з найнижчих рівнів за 30 останніх років на тлі газового конфлікту. Те, як президент Білорусі Олександр Лукашенко і глава Кремля Володимир Путін ставляться один до одного, добре видно через протистояння "Газпрому" і Мінська, передають Патріоти України.
Російські журналісти телеграм-каналу "Газ-батюшка" відзначають, що рівень відносин між Москвою і Мінськом у реальності знаходиться на дуже низькому рівні. "Очевидно, що реальний рівень міждержавних взаємин гірше, ніж з українцями чи поляками, які хоч до юристів звертаються", - підкреслили російські джерела.
Російські журналісти відзначили, що широка кампанія по заборгованості в $165 млн за газ, розгорнута "Газпромом", здається сміховинною на тлі боргів іншого покупця - Туреччини, перед газовою корпорацією РФ. За деякими оцінками, через нав'язану схему "бери або плати" ряд турецьких компаній накопичили борги за підсумками 2019 року близько $2 млрд. Причому, $600 млн - гарантії державних банків Туреччини.
"Якщо" Газпром "почне тиснути на боржника, то договори можуть бути розірвані зовсім, а на зміну російському газу прийде американський СПГ, частка якого і так подвоюється щороку. Ситуація ще раз доводить, що професіоналізм менеджменту "Газпрому" закінчується на вкл/викл", - відзначають російські журналісти.
До цього зазначалося, що Росія відкрито погрожує припинити постачання газу в Білорусь з 1 липня, якщо офіційний Мінськ не сплатить борг в 165,5 млн дол. Ситуація зайшла в глухий кут, оскільки Білорусь російський борг не визнає.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...