
Російські військові продовжують варварськи вивозити мешканців обложеного Маріуполя на територію своєї країни. 29 березня стало відомо про примусову депортацію лікарів та пацієнток пологового будинку, де перебували близько 70 осіб. Про це повідомили у пресслужбі муніципалітету, передають Патріоти України.
На сьогодні окупанти встигли вивезти в Росію 20 тисяч жителів Маріуполя, відібравши їх паспорти та направивши в так звані фільтраційні табори, щоб це не означало. "Те, що відбувається – пряме порушення всіх мислимих прав людини, закріплених міжнародною юрисдикцією. Дії Росії давно відповідають тому, що творили німці за часів нацистської Німеччини. Ми досі не розуміємо, за яким принципом ворог відбирає жителів нашого міста для того, щоб надалі вивезти на російські території", – наголосив мер Маріуполя Вадим Бойченко.
При цьому українське керівництво наголосило, що жоден із насильно депортованих не залишиться поза увагою. Вже зараз проводиться робота зі створення бази таких людей і надалі буде розроблено механізм для їх повернення.
"Це велика робота, яку ми реалізуємо під керівництвом голови Донецької військової адміністрації Павла Кириленка. Ми зробимо все для того, щоб повернути людей додому", – сказав міський голова.
На захист українського неба стали американські комплекси протиповітряної оборони MAAWLR/BRAWLR. Комплекс потрапив на відео російського дрона, кадри з якого опублікували у Telegram-каналі «Северный Ветер», передають Патріоти України з посиланням на "Міл...
Українські сили не дозволяють Росії використовувати тимчасово окуповані території як інструмент для затягування війни та закріплення окупації. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення в середу, 24 червня. "На півдн...