Глава МЗС Британії розповіла про санкції, не згадавши про SWIFT. Готує "санкційний тур"

Очільниця британського Foreign Office Ліз Трасс написала колонку, у якій пояснила, чого варто чекати від західного санкційного пакету. Текст опублікували видання The Guardian, а також портал британського уряду, передають Патріоти України.

"Безпрецедентний пакет санкцій не лишить жодного неушкодженого фрагмента на цьому режимі", йдеться у тексті. Утім, впадає до уваги, що опис не містить згадок про найжорсткіші санкції, як-то заборону для підприємств та установ з Росії використовувати платіжну систему SWIFT.

Ліз Трасс окремо обурилася тому, що Росія брехала західним посадовцям. "Міністр Сергєй Лавров прямо казав мені, що Росія не піде на вторгнення. А минулого тижня вони заявляли про початок відведення сил. Вони брехали світові та власному народу знову і знову", - написала вона.

Міністерка закордонних справ повідомила, що Британія очолила рух за накладання найжорсткіших санкцій на державу-агресора, а також нагадала про надану Україні допомогу – зброю та фінансову підтримку. При цьому, оминаючи вже відомий факт про те, що на Заході немає єдності щодо окремих елементів санкції, Ліз Трасс повідомила, що їде переконувати колег у необхідності посилити тиск на Росію.

Ліз Трасс також розповіла про санкції, які планується накласти на РФ. Зокрема, будуть покарані "понад сотня компаній та олігархів з серця російської еліти... від найбільшої оборонної компанії т другого найбільшого банку (ВТБ) до найближчого кола Путіна". За її оцінками, санкції будуть коштувати їм "сотні мільйонів фунтів".

Будуть заморожені активи кількох російських банків в Британії, Росія не зможе позичати у Британії тощо Також будуть суттєво посилені торговельні обмеження для експорту в Росію, щоби завдати удару по електроніці, телекому та авіакосмічній індустрії. Під персональні санкції підпаде мільярдер Кирил Шамалов, колишній зять Путіна. Також посиляться санкції проти Білорусі.

Ліз Трасс підкреслила, що санкції не будуть тимчасовими, Британія готова тиснути доки Росія не відновить територіальну цілісність України.

"Це ж не ставка в букмекерській конторі": У ГУР пояснили, чому ЗСУ не зайшли в Крим до літа, як обіцяв Буданов

п’ятниця, 9 червень 2023, 10:55

Очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов говорив про можливий сценарій, коли заявляв, що наші військові зайдуть до Криму навесні 2023 року. Відбуваються корективи наших планів, проте зрештою Україна звільнить п...

Окупантам приготуватися: Резніков заговорив про українські ракети дальністю 1000 км

п’ятниця, 9 червень 2023, 10:45

Україна має дуже хороші перспективи створення свого оборонного сектора ракет. Вони мають дальність понад 1000 км. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков. В Україні було затверджено ракетну програму, на яку вже було виділено офіційні кошти, пере...