
Керівник Інституту національної пам’яті Польщі Кароль Навроцький, коментуючи питання ексгумації жертв Волинської трагедії, назвав Галичину «Східною Малопольщею», передають Патріоти України.
В інтерв'ю виданню Interia він заявив, що польська сторона готова до переговорів, які призведуть до домовленостей, що дадуть змогу розпочати пошуково-ексгумаційні роботи. «Тому ми очікуємо, що українська влада позитивно розгляне наші заявки, щоб ми могли розпочати роботи з пошуку та ексгумації жертв геноциду на Волині та Східній Малопольщі. Ми готові до цього в будь-який момент», — сказав Навроцький.
На слова польського чиновника відреагували українські історики. Так, колишній очільник Українського інституту національної пам’яті, депутат Верховної Ради Володимир В’ятрович написав, що таким терміном Галичину називали лише в 1922—1939 роках, а причина його запровадження тоді «була виключно політичною».
«Таким чином, українську Галичину вписували в загальнопольський наратив, витирали її українськість. Звісно, робили це не лише найменуванням, а й системною політикою полонізації освіти, культури, соціальної підтримки польських переселенців», — написав В’ятрович.
Він також зазначив, що вжитий польським чиновником термін про «Малопольщу» — це не про вшанування пам’яті загиблих поляків, а про втрачені території, які так і не стали польськими.
Розвідувальна спільнота Великої Британії в своєму огляді проаналізувала серію українських ударів по окупованому Росією Криму та констатувала розширення можливостей України щодо нанесення ударів по Кримському мосту, передають Патріоти України. Зокрема, ...
Доля окупованого Криму залежить і від політичних рішень президента Росії Володимира Путіна, і від неспроможності ворога налагодити логістику на півострові, критично важливої для наступу загарбників. Таку думку висловив український журналіст, публіцист ...