Глухий кут на фронті грає на руку Путіну, але не означає його перемогу, - The Hill

Глухий кут на фронті грає на руку Путіну, але не означає його перемогу, – The Hill

Головним виграшем для Путіна буде слабка позиція Заходу, а не проблеми в українській стратегії як такій, передають Патріоти України.

Як пише The Hill, глухий кут на фронті в Україні, який визнають і українські офіційні особи, грає на руку Путіну в його стратегії, що передбачає затягування часу в очікуванні, що Захід втратить волю до боротьби. Але це ще не означає поразку України.

Видання зазначає, що зараз Україна веде дві великі битви – проти російських загарбників на землі та проти західних скептиків на дипломатичному фронті, які не хочуть більше допомагати зброєю.

Як зазначає The Hill, після того, як український літній контрнаступ "сповільнився", ініціатива перейшла до Росії, яка поновила свої активні штурми на сході. Зокрема росіяни намагаються захопити решту Луганської області та Авдіївку на Донеччині, але теж загрузли в кривавому стратегічному глухому куті.

Науковий співробітник Центру аналізу європейської політики Федеріко Борсарі пояснює, що Москва прагне постійно чинити тиск на Україну, щоб вичерпати її ресурси, але це зовсім не означає, що вона досягне успіху.

"Я не думаю, що Росія виграє. Жодних стратегічних результатів поки що не досягнуто. Але в той самий час [Росія] певною мірою витримала ударну хвилю провалів, які ми спостерігали за останні два роки", – сказав Борсарі.

На його думку, це "є величезною проблемою", оскільки Росія "тепер може вдатися до більш тонких енергій, стратегій і тактик", наприклад, послабити підтримку Заходу.

Найтривожнішим у цьому контексті є те, що Кремль націлився саме на довготривалу війну. Одним з проявів цього стало нещодавнє збільшення російської армії ще на 170 000 – до 2,2 мільйона осіб, а також збільшення російського військового бюджету на 25% у наступні три роки.

Майкл Аллен, керуючий директор Beacon Global Strategy, консалтингової фірми США з питань національної безпеки, вважає, що Путін зараз у "хорошому становищі".

"Він має багато території [і] в основному все ще сидить на тому, що мав на початку контрнаступу. Він дивиться на нас, і ми, здається, розділені, як завжди", – каже аналітик.

Кетлін МакІнніс, старший науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень, зазначає, що для України критично важливо отримати більше далекобійної артилерії та обладнання для розмінування перед наступною спробою контрнаступу. Також, за її словами, Україні важливо переглянути свою стратегію, оскільки під час літнього контрнаступу українським військам було важко воювати одразу на трьох ділянках фронту.

Загалом аналітики кажуть, що контрнаступ провалився через кілька факторів: потужну російську армію, яка встигла закріпитися, відсутність української переваги в повітрі та повільне постачання необхідної зброї з-за кордону. Також вказується на проблеми ЗСУ із використанням тактики загальновійськового маневру, і це треба відпрацювати до наступної атаки.

Окремою великою проблемою України є критична залежність від західної, перш за все американської зброї. Але із цим якраз зараз великі проблеми. Конгрес вже понад два місяці не може ухвалити нову програму допомоги, а Європа фізично не може надати стільки зброї.

Аллен з Beacon Global Strategy попередив, що Путін очікує результату президентських виборів в США 2024 року, але США повинні підтримати Україну.

"Ми виснажені, але якщо ми здамося або спробуємо [змусити Україну піти на] мирні переговори, то просто залишимо цю проблему нашим дітям і онукам", – вважає він.

Майкл О'Генлон, директор із зовнішньої політики Інституту Брукінгса, вважає, що США повинні фінансувати зусилля України до початку 2025 року, а потім розглянути альтернативу, якщо українці не зможуть прорвати російську оборону.

"Якщо на цьому етапі війна все ще залишатиметься в глухому куті, Сполученим Штатам слід серйозно розглянути план Б", — вважає О'Хенлон.

Стівен Хоррелл, старший науковий співробітник Центру аналізу європейської політики, сказав, що "перемога України все ще залежить від подальшої допомоги Заходу".

"Путін дійсно відчуває, що час на його боці, що тривала війна грає йому на користь. Тому що він завжди розраховував, що Захід не має апетиту зазнавати збитків або нести витрати, які, на його думку, може витримати Росія", – сказав Хоррелл.

Лавров поскаржився, що посли країн ЄС у Москві відмовилися його слухати на заздалегідь призначеній зустрічі. Що готувався донести європейцям "кремлівський Ріббентроп"

вівторок, 5 березень 2024, 5:58

Міністр закордонних справ країни-агресорки Росії Сергій Лавров поскаржився, що посли країн Євросоюзу в Москві відмовилися зустрітися з ним. Про це пишуть росЗМІ. Лавров розповів, що зустріч із європейськими дипломатами мала бути присвячена майбутнім пр...

Українська армія змушена ризикувати танками Abrams, бо критично не вистачає зброї на Авдіївському напрямку. Озвучено втрати американських танків

вівторок, 5 березень 2024, 5:00

Очевидно, що брак артилерії змушує українських бійців із 47-ї механізованої бригади неподалік Авдіївки на Донеччині вести бій на ближній дистанції, а не на дальній, та ризикувати американськими танками Abrams, а також інженерними машинами Assault Breac...