"Глибоко шкодуємо про рішення Туреччини": Святу Софію можуть виключити зі списку ЮНЕСКО

Турецькому уряду нагадали, що подібні рішення мають прийматися після попереднього діалогу.

В ЮНЕСКО розчаровані рішенням Туреччини перетворити собор Святої Софії з музею на мечеть. Про це йдеться в комюніке організації, в якому зазначається, що таке питання вимагає попереднього повідомлення та розгляду на комітеті Всесвітньої спадщини, передають Патріоти України.

"Генеральний директор ЮНЕСКО глибоко шкодує про рішення турецької влади, прийняте без попереднього діалогу, змінити статус Святої Софії", – йдеться в заяві.

В організації раніше нагадали, що собор вписаний в список Всесвітньої спадщини як музей. "Така реєстрація тягне за собою ряд правових зобов'язань. Таким чином, держава повинна забезпечити, щоб ніякі зміни не впливали на виняткову універсальну цінність об'єкта, що знаходиться на її території", – пояснили в ЮНЕСКО.

Також напередодні представники організації заявили Reuters, що рішення про перетворення собору на мечеть може стати причиною його виключення зі списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Хіти тижня. "Тільки українське керівництво могло віддати Крим": Лукашенко зробив гучну заяву про анексію півострова

середа, 12 серпень 2020, 4:00

На думку Лукашенка, треба було спробувати затримати «людей», які хотіли захопити півострів. Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що «тільки керівництво України могло здати Росії Крим», який окупантам вже важко утримувати. Про це він заявив в ...

Навчились в "скрепних друзів": В Мінську силовики побили 15-річного підлітка на очах перехожих (відео)

середа, 12 серпень 2020, 0:31

Хлопця, який голосно повідомив про свій вік, все одно схопили та відвезли у невідомому напрямку. Силовики в Мінську проти протестуючих застосовують стратегію, яку перейняли у російських колег. Вони хапають одинаків на вулицях, в тому числі дітей. У Мер...