Адаптивне загородження, що електризується та яке забезпечене радіоелектронною системою виявлення безпілотного літального апарату, дозволяє визначати кількість літальних апаратів, параметри їх руху, на основі яких проводитиметься вплив захисного електризованого загородження на атакуючі елементи.
Розробку запатентував державний військовий заклад Росії «Общевойсковая академия Вооружённых Сил Российской Федерации».
Як заявлено у документі на сайті Роспатенту, електричний сітчастий купол зможе відганяти або знищувати літальні апарати. За задумом, захисним куполом можна буде “накривати” важливі об’єкти.
Пристрій складається із сітчастого загородження у формі купола або купольної конструкції підвісного типу на аеростатах, на які подається високовольтна напруга.
Також до системи входять засоби радіоелектронного виявлення, робоче місце оператора, пристрій перетворення електричної енергії, джерело живлення та системи відеоспостереження.
Оператор отримує інформацію про час, швидкість і кількість безпілотників вирішує, в якому режимі працюватиме пристрій: охоронному, охоронно-відштовхувальному та охоронно-уражаючому.
Залежно від характеру атаки, це рішення система може прийняти й автоматично. У всіх режимах купол забезпечує механічний захист, а при підключенні електричної енергії уражаюча дія.
Впоратися з роєм безпілотників складніше, ніж з окремими дронами.
У ньому може бути сто літальних апаратів, і навіть якщо збити більшість, є шанс, що решта все одно прорвуться до цілі. Для боротьби з ними розробляються різні методи. Наприклад, компанія General Dynamics Land Systems уклала зі стартапом Epirus угоду про інтеграцію її імпульсної електромагнітної зброї Leonidas на бронемашину Stryker.
Нагадаємо, нещодавно всеросійський науково-дослідний інститут технічної фізики запатентував баражуючий безпілотник підвищеної маневреності з додатковими крилами, що скидаються.
Росія продовжить атакувати об’єкти, які використовують українські військові. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю, показаному на американському телеканалі CBS 27 квітня, передають Патріоти України. «Ми продовжуватимемо...
Китайська берегова охорона (CCG) висадилась на спірному рифі Сенді-Кей, який Китай називає Тесянь Цзяо, поблизу узбережжя Філіппін. Пекін стверджує, що метою висадки була "інспекція" та збір "доказів незаконної діяльності". Про це першою повідомила кит...