"Головне завдання нині - отримати "Нептуни" якомога скоріше й грамотно застосовувати": Командувач ВМСУ розповів, коли найпотужніші ракетні комплекси України надійдуть на озброєння

Ракетні комплекси «Нептун», які пройшли повний комплекс випробувань на полігонах Одещини, надійдуть на озброєння ЗСУ в 2021 році. Про це в інтерв'ю «Радіо Свобода» заявив командувач ВМС ЗСУ Олексій Неіжпапа, зазначають Патріоти України.

За його словами, зараз головне завдання - отримати «Нептун» якомога швидше і грамотно його застосовувати. На першому етапі заплановано три дивізіони берегових ракетних комплексів - два на Чорному морі, один на Азовському.
Нагадаємо, «Нептун» - це крилаті ракети української розробки. Ракетний комплекс здатний знищувати бойові кораблі класів крейсер, есмінець, фрегат і корвет, а також десантні, танкодесантні кораблі і транспорти, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп. Ракети можуть вражати ціль в складних метеорологічних умовах при активній вогневій і радіоелектронній протидії.
Випробування завершені цього літа. Генеральний директор КБ «Луч» Олега Коростельова вважає, що ВСУ можуть взяти на озброєння «Нептун» вже до вересня. Дивізіон ракетних комплексів може бути поставлений в українську армію до кінця 2021 року.
До складу дивізіону входять: 6 уніфікованих пускових установок УСПУ-360, 6 транспортно-заряджаючий машин ТЗМ-360, 6 транспортних машин ТМ-360, рухомий командний пункт дивізіону РКП-360. На озброєнні також знаходиться 72 ракети Р-360.

"Надзвичайно стурбовані": МЗС України вперше прокоментувало вибори в Білорусі

субота, 15 серпень 2020, 22:59

У МЗС наголосили, що Україна вважає Білорусь особливо близькою країною і готова докласти усіх зусиль, щоб допомогти їй пройти складний етап історії. МЗС України заявило, що офіційно оприлюднені результати виборів президента Білорусі не викликають довір...

Білоруський журналіст заявив про присутність сербських військових у Мінську та Бресті (фото)

субота, 15 серпень 2020, 22:22

Міноборони Білорусі пояснило, що військові з Сербії прилетіли 10 серпня на Армійські міжнародні ігри.​. Він також опублікував фото, зроблені в Мінську та Бресті, на яких нібито зафіксовані бійці Сербського підрозділу спеціальних операцій. "Я провів нев...