Голили налисо і не дозволяли сходити в душ: Стало відомо, як окупанти знущалися з полонених українок

Українські жінки, які пройшли через російський полон, розповідають, що окупанти утримували їх в неналежних умовах та знущалися. Зокрема, українок не забезпечували їжею, питною водою та засобами гігієни.Про це пише "24 канал". Від початку повномасштабного вторгнення Росії у полон потрапили кілька сотень українських жінок, передають Патріоти України.
Здебільшого їх затримують за проукраїнську позицію. Журналістка ГО "Медійна Ініціатива за Права Людини" Марія Климик розповіла, що в більшості випадків цивільних жінок затримували або на мітингах, або вони вже були у списках росіян, оскільки були дружинами українських військових або мали якесь відношення до них. Також загарбники затримували журналістів, вчителів, директорів. Тобто тих, які мали певний вплив на суспільство.

"У більшості випадків у всіх цих жінок умови були однакові. Їм не давали жодних гігієнічних засобів, які потрібні жінці. Іноді це були камери, розраховані на 2 – 3 людини, а там утримували 10 – 40. Ніякого особливого ставлення до них через те, що вони жінки не було. Єдиною відмінністю було, що до них десь не застосовували фізичного насилля як до чоловіків", – пояснила вона.

Журналістка наголосила, що окупанти знущалися над українками: багатьох жінок вони голили налисо, іншим - не дозволяли сходити в душ, розчісувати волосся чи зав’язувати його. Крім того, їм не надавалася жодна медична допомога.

Також росіяни вдаються до так званої "фільтрації", а тих, хто її не пройшов, розстрілюють. Знущання полягають і у примушенні роздягнутись перед натовпом окупантів

Утримують жінок як на нових окупованих територіях, так і в ОРДЛО та Росії. Їх, як і чоловіків, тримали в підвалах райвідділків поліції, адміністративних будівель, а також у приміщеннях місцевих підприємств. Деяких із полонених згодом відпускали, а деяких вивозили через територію Білорусі у Росію.

Наголошується, що міжнародні урядові та неурядові організації до більшості місць утримання полонених доступу не мають. Отже, ніхто не контролює належне ставлення до вʼязнів і дотримання Женевських конвенцій стосовно них.

Слідом за Лісовим: Ще один високопосадовець відмовився від наукового ступеня

середа, 31 травень 2023, 22:43

Голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак офіційно відмовився від наукового ступеня доктора технічних наук. Про це він повідомив у Telegram, передають Патріоти України. Бабак нагадав слова українського філософа Вол...

"Більшу частину міста контролює ворог": У Міноборони розповіли, що наразі відбувається у Бахмуті

середа, 31 травень 2023, 22:30

У Міноборони пояснили, що наразі відбувається у Бахмуті. Про це в ефірі телемарафону розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр, передають Патріоти України. Маляр зазначила, що не дивлячись на відносне затишшя по новинам із Бахмуту, там в останн...