Голили налисо і не дозволяли сходити в душ: Стало відомо, як окупанти знущалися з полонених українок

Українські жінки, які пройшли через російський полон, розповідають, що окупанти утримували їх в неналежних умовах та знущалися. Зокрема, українок не забезпечували їжею, питною водою та засобами гігієни.Про це пише "24 канал". Від початку повномасштабного вторгнення Росії у полон потрапили кілька сотень українських жінок, передають Патріоти України.
Здебільшого їх затримують за проукраїнську позицію. Журналістка ГО "Медійна Ініціатива за Права Людини" Марія Климик розповіла, що в більшості випадків цивільних жінок затримували або на мітингах, або вони вже були у списках росіян, оскільки були дружинами українських військових або мали якесь відношення до них. Також загарбники затримували журналістів, вчителів, директорів. Тобто тих, які мали певний вплив на суспільство.

"У більшості випадків у всіх цих жінок умови були однакові. Їм не давали жодних гігієнічних засобів, які потрібні жінці. Іноді це були камери, розраховані на 2 – 3 людини, а там утримували 10 – 40. Ніякого особливого ставлення до них через те, що вони жінки не було. Єдиною відмінністю було, що до них десь не застосовували фізичного насилля як до чоловіків", – пояснила вона.

Журналістка наголосила, що окупанти знущалися над українками: багатьох жінок вони голили налисо, іншим - не дозволяли сходити в душ, розчісувати волосся чи зав’язувати його. Крім того, їм не надавалася жодна медична допомога.

Також росіяни вдаються до так званої "фільтрації", а тих, хто її не пройшов, розстрілюють. Знущання полягають і у примушенні роздягнутись перед натовпом окупантів

Утримують жінок як на нових окупованих територіях, так і в ОРДЛО та Росії. Їх, як і чоловіків, тримали в підвалах райвідділків поліції, адміністративних будівель, а також у приміщеннях місцевих підприємств. Деяких із полонених згодом відпускали, а деяких вивозили через територію Білорусі у Росію.

Наголошується, що міжнародні урядові та неурядові організації до більшості місць утримання полонених доступу не мають. Отже, ніхто не контролює належне ставлення до вʼязнів і дотримання Женевських конвенцій стосовно них.

"Пора переглянути деякі рішення": Ексзаступник генсека НАТО назвав ракети, які можуть захистити Україну від ударів РФ по критичній інфраструктурі

субота, 3 грудень 2022, 8:30

Тактичні балістичні ракети ATACMS здатні допомогти Силам оборони України суттєво обмежити здатність ЗС РФ обстрілювати критично важливу інфраструктуру. США варто переглянути своє ставлення до поставок ЗСУ деяких видів озброєнь, передають Патріоти Украї...

Попереду складні часи: Через російські обстріли кияни можуть залишитися без тепла на всю зиму, - Кличко

субота, 3 грудень 2022, 7:56

Через російські обстріли української інфраструктури Київ може залишитися без теплопостачання до весни. Адже якщо опалення буде відключено на 24 години за 5 градусів морозу, доведеться зливати воду із систем опалення. У зв'язку із чим до весни подати во...