Депутати від "Слуги народу" під час засідання Верховної Ради 5 лютого переписувалися у своєму чаті, обговорюючи, чи потрібно в Україні давати громадянам "право на зброю". Під час дискусії щодо ухвалення законопроєкту, яким таке право і передбачається, деякі запропонували додатково ввести сухий закон. Листування "слуг" зняли і оприлюднили журналісти "Букв", передають Патріоти України.
Зазначимо, що на сьогодні в парламенті підготовлено до розгляду проєкт закону під №4335-1 "Про цивільну зброю і боєприпаси, а разом із ним і №4336-1, який передбачає внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу для реалізації положень згаданого закону.
На думку журналістів, які підглянули в телефони "слуг", саме цей документ став предметом дискусії нардепів від монобільшості. Так, у листуванні один із них поцікавився думкою колег: "чи не здається, що виправдання права на зброю і самооборону є наслідком невиконання поліцією функції з протидії злочинності?".
У відповідь депутат Микита Потураєв (проти якого поряд із іншими "слугами" в РФ ввели санкції) заперечив, що "поліція захищає від злочинців все суспільство", і "якщо когось вбивають, а поліція не встигає приїхати, то в цьому її провини немає".
"Для того, щоб захистити кожного, потрібно до кожного приставити персонального поліцейського або охоронця. А це тільки наші колеги з ОПЗЖ собі можуть дозволити. Та й то не всі", – додав він.
Він же і запропонував своїм колегам внести проєкт сухого закону. На його думку, це потрібно для запобігання аргументів щодо зв'язку між доступом українців до зброї і "п'яними розбірками".
"Микита Сергійович Горбачов на цьому погано закінчив, але, можливо, часи змінилися – хто знає?" – поцікавився Потураєв. Йому нагадали, що серед функцій поліції також є "протидія злочинності", зокрема й "незаконному обігу зброї".
Глава фракції СН Олександр Корнієнко запропонував колегам "зробити Zoom-дебати щодо зброї" наступного тижня. Йому відповіли, офлайн вони не зможуть передати атмосферу" і запропонували "зібратися очно".
Додамо, що законопроєкт про обіг цивільної вогнепальної зброї передбачає: встановлення категорії такої зброї; запровадження посвідчення на нього для власників (за аналогією з посвідченням водія); на кожну одиницю зброї запроваджується техпаспорт. Крім того, документ визначає, хто може стати власником зброї. Передбачено також створення Єдиного державного реєстру цивільної зброї.
Війська країни-агресора Росії вночі проти пʼятниці, 22 листопада, використали для удару по Сумах шахед, споряджений шрапнеллю. Аналітики Defense Express вважають, що йдеться про термобаричний боєприпас комбінованої дії, до якого росіяни додали 2300 ста...
На ескалацію у війні проти України російського диктатора Володимира Путіна штовхають двоє представників його близького оточення. Йдеться про першого заступника голови адміністрації президента РФ Сергія Кірієнка та колишнього секретаря російського Радбе...