Депутати від "Слуги народу" під час засідання Верховної Ради 5 лютого переписувалися у своєму чаті, обговорюючи, чи потрібно в Україні давати громадянам "право на зброю". Під час дискусії щодо ухвалення законопроєкту, яким таке право і передбачається, деякі запропонували додатково ввести сухий закон. Листування "слуг" зняли і оприлюднили журналісти "Букв", передають Патріоти України.
Зазначимо, що на сьогодні в парламенті підготовлено до розгляду проєкт закону під №4335-1 "Про цивільну зброю і боєприпаси, а разом із ним і №4336-1, який передбачає внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу для реалізації положень згаданого закону.
На думку журналістів, які підглянули в телефони "слуг", саме цей документ став предметом дискусії нардепів від монобільшості. Так, у листуванні один із них поцікавився думкою колег: "чи не здається, що виправдання права на зброю і самооборону є наслідком невиконання поліцією функції з протидії злочинності?".
У відповідь депутат Микита Потураєв (проти якого поряд із іншими "слугами" в РФ ввели санкції) заперечив, що "поліція захищає від злочинців все суспільство", і "якщо когось вбивають, а поліція не встигає приїхати, то в цьому її провини немає".
"Для того, щоб захистити кожного, потрібно до кожного приставити персонального поліцейського або охоронця. А це тільки наші колеги з ОПЗЖ собі можуть дозволити. Та й то не всі", – додав він.
Він же і запропонував своїм колегам внести проєкт сухого закону. На його думку, це потрібно для запобігання аргументів щодо зв'язку між доступом українців до зброї і "п'яними розбірками".
"Микита Сергійович Горбачов на цьому погано закінчив, але, можливо, часи змінилися – хто знає?" – поцікавився Потураєв. Йому нагадали, що серед функцій поліції також є "протидія злочинності", зокрема й "незаконному обігу зброї".
Глава фракції СН Олександр Корнієнко запропонував колегам "зробити Zoom-дебати щодо зброї" наступного тижня. Йому відповіли, офлайн вони не зможуть передати атмосферу" і запропонували "зібратися очно".
Додамо, що законопроєкт про обіг цивільної вогнепальної зброї передбачає: встановлення категорії такої зброї; запровадження посвідчення на нього для власників (за аналогією з посвідченням водія); на кожну одиницю зброї запроваджується техпаспорт. Крім того, документ визначає, хто може стати власником зброї. Передбачено також створення Єдиного державного реєстру цивільної зброї.
Операції з десантування військових у заблокованому російськими окупантами Маріуполіу в 2022 році розроблялися під грифом «цілком таємно». Про це розповів військовослужбовець міжнародного легіону Головного управління розвідки Андрій «Тритя», передає «Су...
У Курській області РФ війська країни-агресорки висуваються на штурм українських позицій одними й тими самими дорогами, використовуючи одні й ті самі підрозділи, і це пояснює їхні приголомшливі втрати. Про це для Forbes пише військовий оглядач Девід Акс...