Говорили про Навального і Україну: Відбулася перша телефонна розмова Байдена і Путіна

Президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін провели першу телефонну бесіду з моменту вступу Байдена на посаду минулого тижня, зазначають Патріоти України.

Під час розмови, про яку повідомила речниця Білого дому Джен Псакі на брифінгу 26 січня, Байден висловив стурбованість з приводу дій Росії, зокрема щодо ув’язнення критика Кремля Олексія Навального.

Псакі також додала, що Байден заявив у розмові з Путіним, що Вашингтон «твердо підтримує суверенітет України» на тлі російської агресії, що триває.

Москва підтвердила факт телефонної розмови. Як повідомляє сайт Кремля, серед тем розмови було «внутрішньоукраїнське врегулювання».

Повідомляється, що Путін привітав Байдена з приходом до влади, і що обидва «висловили задоволення» у зв’язку з обміном дипломатичними нотами про досягнення угоди стосовно продовження терміну дії Договору про стратегічні наступальні озброєння.

«Загалом бесіда лідерів Росії та США мала діловий та відвертий характер», – повідомили у Кремлі.


ХітМосква танків знов не шкодує: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 18 січня

неділя, 18 січень 2026, 7:00

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 18.01.26 орієнтовно склали:

Цинічний план ворога: РФ планує масштабну експлуатацію надр на окупованій частині Донецької області, - українська розвідка

неділя, 18 січень 2026, 6:33

У 2026 році на тимчасово окупованій території Донецької області Росія планує розпочати масштабну експлуатацію надр. Москва розглядає українські родовища стратегічних і рідкісних металів як ресурсну базу для підтримки військової економіки та компенсації...