Гра наввипередки з московським агресором: Польща в "турборежимі" готує екіпажі українських танкістів на Leopard 2

Польща прагне скоротити термін навчання українських військовослужбовців на бойових танках Leopard 2 до п'яти тижнів – удвічі менше за стандартний. Про це йдеться в матеріалі Reuters.

"Якщо ми інтенсифікуємо підготовку, (збільшивши кількість) інструкторів, (оптимізуємо) наш час і наші вихідні, ми зможемо підготувати цілий екіпаж за п'ять тижнів", – сказав агенції майор Мацей Банашинський, командир польського навчального центру Leopard.

За його словами, польські інструктори будуть проводити навчальні курси для екіпажів танків і для водіїв. "Крім того, зараз ми проводимо курси для механіків з озброєння, шасі та обладнання, яке супроводжує Leopard", – додав польський майор.

Варшава офіційно не підтверджувала, де саме українські військові будуть проходити навчання в Польщі, та опитані Reuters експерти сходяться на тому, що це може бути село Сьвентошув на заході Польщі. Річ у тім, що у Сьвентошуві розташований один із трьох європейських навчальних центрів Leopard, два інші – у Німеччині та Швейцарії.

У центрі одночасно можуть проходити підготовку 14 екіпажів по чотири людини в кожному. Стандартний термін навчання керування Leopard 2 cтановить десять тижнів.

Нагадаємо, Польща однією з перших оголосила про готовність передати Україні одну роту Leopard, тобто 14 одиниць. А 25 січня уряд Німеччини офіційно повідомив про рішення передати ЗСУ основні бойові танки Leopard 2, та дозволити реекспорт іншим країнам, які також хочуть зробити це.

Руки сіпаються: Під час зустрічі з Путіним у Кадирова сталася істерика

п’ятниця, 29 вересень 2023, 16:30

Глава Чечні Рамзан Кадиров зустрівся з російським диктатором Владіміром Путіним. Зустріч запам’яталася сіпанням рук Кадирова, великою кількістю дивних моментів і "цікавих" заяв, які нафантазували обидві сторони, передають Патріоти України. У документах...

"Манекени солдатів допомагали нищити окупантів": Захисник розповів про хитрощі в боротьбі з ворогом

п’ятниця, 29 вересень 2023, 15:56

Сьогодні, 29 вересня, о 20:30 на телеканалі "1+1 Україна" відбудеться премʼєра авторського документального проєкту Дмитра Комарова "Рік. Харківщина", який буде складатись з п’яти фільмів. Нова документальна робота журналіста присвячена річниці деокупац...