Служба безпеки України не має підтверджених даних про наявність російського паспорта у народного депутата Андрія Аксьонова Про це повідомили в СБУ у відповідь на запит Радіо Свобода, зазначають Патріоти України.
“Документально підтвердженими даними щодо наявності в громадянина України Аксьонова Андрія паспорта громадянина РФ СБУ наразі не володіє”, – йдеться в повідомленні.
В СБУ зазначили, що Аксьонову не повідомляли про підозру у вчиненні правопорушення. 9 квітня Центральна виборча комісія визнала обраним народним депутатом на довиборах в одномандатному виборчому окрузі №50 (Покровськ) кандидата від партії “Порядок” Андрія Аксьонова.
За даними «Донбас.Реалії» СБУ ще до виборів зверталася до Центральної виборчої комісії з інформацією про подвійне громадянство мера Добропілля. Попри це, Аксьонов взяв участь у виборах і переміг. Чому ЦВК проігнорувала звернення спецслужби, а російське громадянство не стало перепоною на шляху до мандату народного депутата України?
Про російське громадянство Андрія Аксьонова вперше заговорили ще в 2017 році. Тоді народний депутат Дмитро Лубінець демонстрував заяву, написану, за його словами, особисто Аксьоновим, про отримання паспорта РФ.
«Тут зазначається код підрозділу, який це видавав і серія паспорту теж: виданий 25 червня 2014 року. Громадянин Російської Федерації пан Аксьонов на даний момент є мером міста Добропілля, Донецької області, держави Україна», – коментував тоді Лубінець, показуючи документ.
Тоді ж, у 2017-му журналісти «Донбас.Реалії» запитали у самого Аксьонова – чи є у нього російський паспорт?
«Я ж не можу коментувати плоди хворої уяви якихось людей. А якщо завтра скажуть, що у мене є вертоліт? Мені що, знову давати вам інтерв’ю і говорити, що у мене немає вертольота? Хлопці, є презумпція невинуватості. Поки не доведена провина людини, вона ні в чому не винна», – відповів мер Добропілля.
«Не спростовуємо, очевидно, що не спростовуємо. Дійсно, у нас було попередження, інформація певна, зміст її я не можу розкривати, знову ж таки, бо вона була для службового користування і я не маю таких повноважень. Але ви розумієте в чому є нюанс: нюанс полягає в тому, що ця інформація ніяк не може бути використана Центральною виборчою комісією, тому що ми не є орган реагування на факт наявності або відсутності громадянства. Вимога – не мати громадянства іншої країни не міститься у виборчому кодексі», – зазначив член ЦВК Юрій Мірошниченко.
«Що стосується виходу за межі цих критеріїв, то у Центральної виборчої комісії повноважень немає. Це має законодавець змінити закон, вписати туди необхідність перевірки наявності громадянств інших країн. Тоді ми будемо звертатись до повноважних органів, які можуть надати цю інформацію, і будемо брати її до уваги, коли будемо або реєструвати, або відмовляти в реєстрації», – додав Мірошниченко.
За законом «Про громадянство України» якщо людина добровільно отримує паспорт іншої країни, його українське громадянство може бути припинено. В такому випадку, кандидат не зможе взяти участь у виборах. У 2017-му нардепа через це вже позбавляли паспорта. Йдеться про Андрія Артеменка, який тоді був у фракції «Радикальної партії Олега Ляшка». За даними прокуратури, окрім українського, депутат отримав також паспорт Канади.
У 2017-му, у випадку з Андрієм Артеменком, прокуратура через МВС надала докази про канадський паспорт депутата в Державну міграційну службу. Далі документи направили на розгляд «Комісії при президентові України з питань громадянства».
На запит «Донбасс.Реалії» в Державній міграційній службі, яка і повинна спрямовувати документи про втрату громадянства в комісії при президентові, відповіли, що у них немає інформації про російському паспорт Андрія Аксьонова.
«За результатами аналізу журналу вхідної кореспонденції ДМС України встановлено, що до ДМС України не надходило запитів Служби безпеки України стосовно належності до громадянства Російської Федерації Аксьонова Андрія Анатолійовича», – вказано у відповіді на журналістський запит.
«Аксьонов…Всі працюють з Аксьоновим – не переживайте», – сказав тоді Баканов.
«Ви розумієте, це людина, яка має доступ до державної таємниці, до різного роду секретності документів, яка має право працювати з ними, має (право – ред.) працювати зі стратегічними об’єктами, підприємствами і так далі. І впливати безпосередньо на рішення, починаючи від громади, військово-цивільних адміністрацій, закінчуючи парламентом. В тому числі і правоохоронними органами. Тому, це, фактично, напрямок руху до знищення держави зсередини», – перелічує потенційні загрози народний депутат з фракції «Голос» Соломія Бобровська, яка і зверталась до голови СБУ з запитанням щодо Аксьонова.
На довиборах у рідному для себе 50 окрузі Андрій Аксьонов балотувався від політичної партії «Порядок». Її лідер, народний депутат України Муса Магомедов, в минулому – генеральний директор «Авдіївського коксохімічного заводу», що входить до групи «Метінвест» українського олігарха Ріната Ахметова.
«Це політична партія, яка об'єднує людей, менеджерів групи Ахметова. Вони працюють на місцевих вугільних підприємствах. Тому, так як він йде від цієї політичної партії і його підтримують ці менеджери, ми розуміємо, що він представляє інтереси безпосередньо цієї бізнес-групи», – пояснює головний редактор інформаційного агентства «Вчасно» з Покровська Марія Давиденко.
То чому ж, якщо у СБУ була інформація про подвійне громадянство Аксьонова, кандидату все ж дозволили брати участь у виборах? На думку політолога Олега Саакяна, у цьому випадку йтися може про політичний розрахунок.
«Пан Аксьонов є представником певної фінансово-промислової групи. І це були вибори в одні ворота, всі прекрасно розуміли, що з високою вірогідністю саме він стає депутатом. Очевидно, цьому передували певні елітарні домовленості. Цілком вірогідно, що він мав би поповнити лаву штиків, які би голосували з владою в унісон. За інших обставин, скоріш за все, ми побачили б трішки інакші результати виборів», – вважає політолог.
Результати виборів народного депутата на 50 окрузі в Донецькій області мають встановити до 12 квітня. За даними ЦВК, за Андрія Аксьонова свої голоси віддали понад 65 відсотків виборців.
Росія знайде способи розрахунків за газ після того, як США ввели санкції щодо Газпромбанку. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляють Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ. "Варіанти будуть знайдені якісь. Повністю блокуючі захо...
Російські окупанти під час штурмових дій поблизу Вугледара Донецької області розстріляли п’ятьох беззбройних українських захисників, які здалися в полон. Воєнний злочин було скоєно ще 5 жовтня. Про це повідомили у пресслужбі Офісу Генпрокурора, передаю...