Грає на боці Росії: Австрія заявила, що не хоче бачити Україну в ЄС у найближчі 5-10 років

Австрійська міністерка у справах ЄС та конституційних питаннях Каролін Едтштадлер заявила, що вступ України до ЄС не може бути досягнутий "в найближчі п'ять-десять років". Вона наголосила: для України не може бути прискореної процедури, оскільки, серед іншого, "деякі держави на Західних Балканах чекали на десятиліття для наступного кроку". Про це повідомляє Euractiv, передають Патріоти України.

Зазначається: за словами Едтштадлер, повний процес приєднання України буде "тривалим процесом адаптації" "І він, безумовно, не може бути досягнутий у найближчі п'ять-десять років. Оскільки деякі держави на Західних Балканах чекали десятиліття для наступного кроку", – сказала вона.

Едтштадлер також прокоментувала слова міністра закордонних справ Австрії Олександра Шалленберга, який раніше запропонував Україні розглянути інші способи наблизитися до ЄС, окрім членства.

Він також сказав, що українська держава не повинна отримати статус кандидата на членство в ЄС вже в червні цього року, оскільки, нібито, пройшла до цього не таку довгу дорога, як деякі інші. Як приклад, він навів ті ж країни Західних Балкан. При цьому Шалленберг наголосив, що Україні в принципі не варто ставати членом Євросоюзу, причому навіть в подальшому.

"Міністр закордонних справ хотів цим сказати, що, можливо, також доведеться виявити творчий підхід у тому, як ви знайомите Україну із західними цінностями", – прокоментувала його слова Едтштадлер.

При цьому вона відмовилася трактувати слова Шалленберга у ключі відмови України від вступу до ЄС. За її словами, Австрія не має наміру перешкоджати цьому. "Україна почула відмову від членства в ЄС. А це не те, що мало на увазі, і це не позиція Австрії", – сказала Едтштадлер. Зазначимо, що Австрія є однією з небагатьох європейських країн, яка відмовилася постачати Україні зброю. Натомість вона вирішила ж підтримати Україну гуманітарною допомогою.

"За нами стояли "кадирівці": Полонений окупант розповів, як йому вдалося здатися в полон (відео)

середа, 1 лютий 2023, 23:14

На Запоріжжі під час бою бійці Російського добровольчого корпусу (РДК), які воюють на стороні ЗСУ, взяли в полон одного з окупантів. Він розповів про "порядки" в російській армії. Відповідне відео оприлюднили в Telegram-каналі РДК, передають Патріоти У...

У стилі Статуї Свободи: В Естонії створили гігантську скульптуру Зеленського

середа, 1 лютий 2023, 22:52

В Естонії створили свою версію Статуї Свободи у вигляді Президента України Володимира Зеленського. Очевидно, що скульптура уособлює боротьбу української нації проти російських окупантів, зазначають Патріоти України. Естонія від початку повномасштабного...