"Граничну ціну на нафту включено": В ЄС погодили нові санкції проти РФ

Представники держав Європейського Союзу досягли попередньої домовленості щодо нового пакету санкцій проти Росії через її війну з Україною. Зокрема й щодо обмеження ціни на російську нафту, проти чого раніше виступали Греція, Кіпр і Мальта. Про це повідомляє Politico, передають Патріоти України.

Зазначається: очікується, що остаточний варіант тексту буде схвалено вже 5 жовтня. "Поточний документ передбачає правову основу цінової стелі на російську нафту, раніше узгоджену країнами G7 ("Великої сімки"). Однак рішення про фактичну ціну або ціновий діапазон майбутньої стелі наразі немає", – йдеться в повідомленні.

Також у проєкті 8-го пакету санкцій передбачено заборони на імпорт частини російської сталеливарної та ювелірної продукції. А крім того, обмеження щодо експорту до неї низки продовольчих товарів.

Досягнення попередньої домовленості підтвердив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк. "Посли ЄС нарешті домовилися про нові санкції проти Росії. Граничну ціну на нафту включено. [Санкції] мають бути офіційно ухвалені завтра (5 жовтня. – Ред.)", – написав він у себе в Twitter.

"Не Росії розповідати, хто занурив Молдову в пітьму": В Кишиневі жорстко відповіли Маші Лавровій

п’ятниця, 2 грудень 2022, 0:26

Міністерство закордонних справ Молдови різко відповіло на твердження офіційної представниці російського зовнішньополітичного відомства Марії Захарової про те, що відключення електроенергії в країні є виною Кишинева. Про це йдеться в коментарі речника М...

ЄС домовився про обмеження ціни на російську нафту - Reuters

четвер, 1 грудень 2022, 23:52

Країни Європейського Союзу в четвер увечері досягли попередньої згоди щодо запровадження граничної ціни на російську нафту: вона попервах становитиме 60 доларів за барель і буде переглядатися кожні два місяці так, аби бути нижчою за ринкову. Про це йде...