Європейські авіагіганти Airbus та Dassault змогли подолати розбіжності щодо повноважень у проєкті створення майбутнього бойового літака за програмою FCAS (Future Combat Air System). 2 квітня 2021 року компанії домовилися продовжити спільну роботу. Про це Мілітарний доповідає з посиланням на Infodefensa, передають Патріоти України.
Раніше між компаніями виник конфлікт через позицію директора Dassault Aviation Еріка Траппіє. У березні він заявив, що вважає, що Airbus має 2/3 акцій в проєкті, бо представляє Німеччину та Іспанію, тоді як він лише Францію. Траппіє заявив, що має “план Б”.
Таким чином ситуація почала нагадувати історію 40-річної давнини, коли європейські країни почали спільно розробляти новий винищувач 4-го покоління, але Франція вийшла з програми і створила власний літак Rafale.
Airbus заявив, що не бачить жодного життєздатного “плану Б”, тож сторони домовилися продовжити роботу. Згідно з початковими планами демонстратор технологій має бути побудований до 2026-го року.
З боку Іспанії до консорціуму приєднала компанія Indra.
Ведуться переговори про залучення в проєкт євпропейських виробників двигунів: французького Safran, німецького MTU Aero та іспанського ITP (дочка Rolls Royce). Саме питання двигуна стане наступним полем для пошуку компромісу.
Dassault прагне, щоб у прототипі застосовували модифікований M88 (двигун, що встановлюється на Rafale). Інші компанії наполягають на Eurojet, який стоїть на Eurofighter Typhoon.
У проекті також беруть участь компанії Thales, Hensoldt та MBDA.
Вартість проєкту станом на тепер аналітиками оцінюється на рівні 50-80 млрд євро.
Новий літак має замінити Rafale та Eurofighter між 2035 і 2040 роками.
Infodefensa пише, що експерти прогнозують злиття програми FCAS з іншою європейською аналогічною програмою Tempest (Великобританія, Італія, Швеція). Вони вважають недоцільним створення в Європі двох однакових програм і шкідливим для майбутніх експортних перспектив.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...