Громадяни ЄС розповіли, чи бажають бачити Україну у своєму складі - результати виявилися рекордними за 15 років

У Європейському Союзі дві третини громадян підтримують вступ України до складу об'єднання. Про це свідчать результати опитування, яке проводиться щорічно протягом 15 років. За період соціологічних досліджень цей показник став рекордним. Про це повідомляє агентство Reuters, передають Патріоти України.

Так, більшість країн продемонструвала значно позитивніше ставлення до членства в ЄС порівняно з опитуванням, проведеним наприкінці минулого року, особливо у країнах Балтії – Литві та Естонії.

"Оскільки війна повертається на наш континент, європейці почуваються впевненіше в тому, що є частиною Європейського Союзу", – додала голова парламенту Роберта Метсола.

Опитування показало, що лише кожен десятий респондент позитивно ставиться до Росії порівняно з кожним третім у 2018 році. Ставлення до Китаю також погіршилося, хоча європейці повідомили про більш позитивний імідж Великої Британії та США.

Майже 60% вважають пріоритетом захист "спільних європейських цінностей", навіть якщо це вплине на ціни та вартість життя, які ще більше підскочили після вторгнення Росії до України. Інше опитування, опубліковане минулого тижня за підтримки ЄС, показало, що 80% підтримують економічні санкції проти Росії та спільну безпекову й оборонну політику.

Новий законопроєкт Кабміну може дозволити мобілізацію у ЗСУ осіб, які не підлягають призову

субота, 20 серпень 2022, 6:30

Кабмін підтримав законопроєкт Уряду України, який передбачає внесення змін до порядку мобілізації. Зокрема, він деталізує перелік осіб, що мають право отримати відстрочку від призову. Про це йдеться на сторінці Міністерства економіки. Закон вступить у...

"Пішла вслід за російським кораблем": Одну з колон окупантів знищили на шляху в бік Запоріжжя

субота, 20 серпень 2022, 6:28

Одна з колон російської військової техніки та живої сили, яка виїхала з окупованого Маріуполя у бік Запоріжжя, до місця призначення не доїхала. Колону було знищено Збройними силами України за наводкою підпільників інформаційного спротиву Маріуполя. Про...