Навколо глави Кремля Володимира Путіна сформувалися щонайменше дві потужні групи впливу, які конкурують між собою і пропонують принципово різні сценарії розвитку – як на фронті, так і у відносинах із Заходом. Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав військовий експерт, директор платформи New Geopolitics Research Network Михайло Самусь, передають Патріоти України.
«Сьогодні навколо Путіна сформувалися щонайменше дві потужні групи впливу, які пропонують принципово різні сценарії розвитку – як на фронті, так і у відносинах із Заходом. Перша – умовно названа «групою війни». Це стара кремлівська гвардія: Патрушев, Чемезов, Кирієнко, Вайно та інші представники військово-промислового комплексу. Вони контролюють багатомільярдні потоки, спрямовані на війну проти України. Йдеться про реальні гроші, що осідають у руках конкретних осіб, які визначають, на що, як і хто витрачає ресурси державного бюджету. У нинішніх умовах – зниження цін на нафту, наростання економічних труднощів – для них це, можливо, останній шанс «вичистити» бюджет під нуль. Вони не зацікавлені у жодному припиненні вогню, адже військові контракти вже укладено, дрони виробляються, боєприпаси надходять, солдати вмирають, а «машина» війни і прибутків працює. Генерали не заперечують, бо іншого вибору не мають», - зазначив Самусь.
За його словами, ідея у цієї групи така: провести масштабну літню кампанію, показати хоч якісь «успіхи» на фронті, щоб переконати президента США Дональда Трампа, мовляв, їхні (російські - ред.) ультимативні вимоги – це не порожні фантазії, а начебто реалістичні сценарії.
«Наразі вся ця риторика виглядає непереконливо та штучно. Але для того, щоб вона сприймалась серйозно, їм потрібні успіхи на полі бою. Саме під цю логіку й підлаштовується політична та військова концепція, яку реалізує ця група впливу в російській владі», - підкреслив експерт. Проти них стоїть інша група – умовно «бізнес-група», або група Кіріла Дмитрієва, гендиректора Російського фонду прямих інвестицій.
«Її суть: економіка РФ на межі піке, і якщо не вийти з нього зараз, то вже восени може бути пізно – як для самої Росії, так і для збереження діалогу зі США. Прихильники цієї концепції – не лише Дмитрієв, але й американці – Віткофф, Кушнер та інші – будують містки до Трампа. Їхній план: зупинити війну, відкрити шлях для спільних проєктів на сотні мільярдів доларів – видобуток ресурсів в Арктиці, продаж російського газу до Європи під американським брендом, алмази з Якутії, інвестиції у «велику Євразію». Мета – заробити «по-дорослому», цинічно, нахабно, масштабно», - зазначив директор платформи New Geopolitics Research Network.
На думку аналітика, цей сценарій приваблює і частину російської еліти, особливо олігархат, який втратив чимало під час війни й прагне повернення до великих прибутків.
«І ці дві концепції зараз вступили у пряму боротьбу. «Група війни» натякає «групі бізнесу», що час ще не настав – дайте нам дожити до осені. Адже гроші на війну вже розподілені, логістика запущена, «м’ясо» найняте, оборонна промисловість працює. Якщо цю машину зупинити – хтось недоотримає свій прибуток. А вже восени, коли почнеться реальний бюджетний дефіцит, інтерес до війни природним чином згасне. Тоді «група війни» готова буде переорієнтуватися на бізнес-плани Дмитрієва, у тому числі – спільні проєкти з американцями. Але не зараз, коли профіт ще не в руках. Відтак до осені слід очікувати послідовної реалізації затягування часу на тлі активізації наступальних дій», - наголосив Самусь.
У Придніпровському районному суді Черкас відбулося засідання у справі підозрюваних, які, за версією слідства, заперечували збройну агресію Російської Федерації проти України. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на «Суспільне». На лаві пі...
Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко 13 липня назвав безглуздими публікації про те, що Кремль нібито планує новий наступ в Україні влітку, передають Патріоти України. Так він прокоменту...