Гриміли вибухи: ​Дрони атакували завод "Купол" у російському Іжевську, де виробляють ЗРК "Тор" та РЛС (відео)

Дрони атакували електромеханічний завод "Купол" в російському Іжевську. Там виробляють ЗРК "Тор" та РЛС, передають Патріоти України з посиланням на керівника Центру протидії дезінформації при РНБО Андрія Коваленка в Telegram.

У місцевих пабліках в ніч на 17 листопада повідомили про вибухи в Іжевську. Також місцеві жителі публікували кадри вибухів та можливого влучання у підприємство.

За словами керівника ЦПД, під удар потрапив Іжевський електромеханічний завод "Купол". Коваленко зазначає, що російський завод виробляє зенітно-ракетні комплекси "Тор", а також радіолокаційні станції та інші компоненти.

Додамо, що місто Іжевськ - це столиця російської Удмуртії у центральній частині РФ. Місто відоме завдяки військовій, машинобудівній та металургійній промисловості. Там виробляють автомат АК-47.

Відомо, що завод "Купол" - це одне з найбільших оборонних підприємств в Росії. Крім ЗРК "Тор", там також виробляють мішенно-тренувальні комплекси "Саман-М1" та "Ад'ютант". Також завод займається виробництвом гіроскопів, нанокомпозитів, обладнання для атомних електростанцій, нафтовидобутку, для конвеєрних ліній лікеро-горілчаних заводів.

У вересні 2024 року повідомлялося, що на заводі "Купол" розпочали виробництво нового ударного безпілотника дальнього радіуса дії "Гарпія-А1". Дрон роблять на базі китайського двигуна.

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 24 квітня

п’ятниця, 24 квітень 2026, 7:03

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 24.04.26 орієнтовно склали:

Париж зробив спокусливу пропозицію Афінам: Макрон домовляється про більше 40 винищувачів Mirage-2000 для України

п’ятниця, 24 квітень 2026, 7:00

Франція запропонує Греції передати Україні всі свої літаки Mirage 2000 в обмін на знижку при купівлі нових винищувачів Rafale. Пропозицію особисто презентує президент Емманюель Макрон під час свого візиту в Афіни у п’ятницю, 24 квітня, передають Патріо...