Гундяєву зіпсували "ювілейну обєдню" до 24 лютого: МВС Естонії суворо попередило предстоятеля помісної православної церкви країни щодо антиукраїнських "молебнів" промосковських сил

МВС Естонії нагадало митрополиту Естонської православної церкви Євгену, що будь-яка підтримка російської агресії проти України є "червоною лінією".

Про це пише EER.ee.

Видання повідомляє, що митрополит ЕПЦ Московського патріархату Євген (є громадянином Росії) був викликаний на співбесіду до Міністерства внутрішніх справ у зв'язку з тим, що він оголосив про проведення "молебну за мир" за два дні до річниці нападу Росії на Україну і тим, що у молебні передбачалася участь представників проросійських політичних сил Естонії.

Віцеканцлер МВС Райво Кюйт повідомив журналістам, що темами бесіди з митрополитом були "червоні лінії", якими у міністерстві вважають "будь-яку вербальну чи невербальну підтримку російської агресії проти України" та елементи "політичної агітації з боку релігійних організацій".

Позиція ЕПЦ викликала обурення у естонських політиків, які запропонували у разі повторення подібних дій позбавити митрополита Євгена посвідки на проживання.

Після цього молебень про мир було скасовано, а ЕПЦ МП випустила заяву, що "церква стала жертвою політичної провокації". Також у ньому наголошується, що ЕПЦ "не бере участі в політиці і не завжди може оцінити політичні наслідки та політичну діяльність деяких безвідповідальних діячів".

Жителям Ростова не до сміху: У небі над містом пролунав потужний вибух (відео)

субота, 1 квітень 2023, 23:43

Увечері в суботу, 1 квітня, з різних районів російського міста Ростова-на-Дону і навіть сусіднього Новочеркаська надходили повідомлення від людей, яких налякав звук схожий на потужний вибух у небі. Ударну хвилю відчули мешканців деяких будинків, у прип...

"Мені дали бактеріологічну зброю": Екснамісник Лаври не хотів одягати е-браслет (відео)

субота, 1 квітень 2023, 23:29

Після обрання екснаміснику Лаври, митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебідю) запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту священнослужитель заявив, що йому не можна одягати електронний браслет стеження через проблеми зі здоров'ям. Про це Павло заявляв у залі ...