Гуртом мордор легше бити: Нідерланди та Канада долучилися до позову України до Міжнародного суду ООН в Гаазі щодо геноциду

Канада та Нідерланди долучилися до позову України до Міжнародного суду ООН щодо геноциду з боку Російської Федерації, інформує Міністерство глобальних справ Канади.

Сьогодні, 7 грудня, уряди Канади та Нідерландів виступили з заявою про втручання у справу, яку подала Україна проти Росії до Міжнародного суду ООН.

"У цьому провадженні Україна прагне встановити, що Росія не має законних підстав вживати заходів проти неї, а також з метою запобігання та покарання будь-якого геноциду", - додали в міністерстві.

Канада та Нідерланди користуються правом вступити в цю справу, щоб подати своє тлумачення відповідних положень Конвенції про запобігання злочину геноциду, а також покарання за нього в суді.

Уряд Канади додає, що в інтересах міжнародної спільноти, щоб Конвенція про геноцид не використовувалася неналежним чином та, щоб нею зловживали.

"Ми знову наголошуємо на важливості цих проваджень і ще раз закликаємо Росію негайно призупинити свої військові операції в Україні, як постановив суд у своєму юридично обов’язковому розпорядженні про тимчасові заходи від 16 березня 2022 року" - наголосили в міністерстві.

На завершення уряди Канади та Нідерландів нагадали, що невиконання Росією цього наказу "є черговим порушенням її міжнародних зобов'язань".

Білий дім все ще не відкидає лінії Саллівана: "США не надаватимуть Україні винищувачі F-16", – Байден

вівторок, 31 січень 2023, 5:58

Президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що США не планують відправляти винищувачі F-16 в Україну. . Про це написав у Twitter журналіст української служби "Голосу Америки" Остап Яриш. . "На запитання нашої журналістки Юлі Ярмоленко чи нададу...

Макрон приємно здивував позицією щодо поставки винищувачів Україні

вівторок, 31 січень 2023, 5:45

Президент Франції Еммануель Макрон не виключив постачання винищувачів Україні, повідомляє BFM TV. На запитання про можливі поставки винищувачів в Україну під час свого візиту до Гааги Макрон відповів, що "в принципі, нічого не заборонено". Але, на думк...