
Російська влада публічно заявила, що припиняє обмін полоненими внаслідок дій України в Курській області. Втім омбудсмен РФ готовий до перемовин, заявив український омбудсмен Дмитро Лубінець.
Росія звернулась до України щодо обміну полоненими, при чому подія відбулась на восьмий день прориву ЗСУ в Курській області. Ініціатором спілкування була Уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москалькова. Про деталі спілкування з представницею російського уряду Уповноважений з прав людини при Верховній Раді Дмитро Лубінець розповів у ефірі всеукраїнського телемарафону.
Лубінець заявив, що розмова з Москальковою відбулась після низки заяви Кремля про припинення будь-якого обміну після початку боїв на Курщині. Омбудсмен запевнив, що Україна дотримується міжнародного гуманітарного права щодо військовополонених. Разом з тим інформацію про них регулярно отримують представники ООН та "Міжнародного комітету Червоного Хреста". Також він пояснив, що розмова відбулась з ініціативи РФ і це пов'язано з ситуацією в Курській області. Про інші деталі спілкування омбудсмен не згадував.
"В будь-який час Україна готова продовжувати обмінні процеси на підставі Женевської конвенції", — сказав Лубінець журналістам.
Прорив в Курській областа - Лубінець про звернення Москалькової про обмін див. з 19:10.

У Telegram-каналі Тетяни Москалькової не відшукалось заяв щодо ситуації з росіянами, які потрапили в полон на території РФ. Також немає повідомлень про ініціативу обміну у державних росЗМІ.
Працівники кримської групи компаній “ТЕС” записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, заявивши про серйозні наслідки ударів ЗСУ для бізнесу компанії та її працівників. Відео опублікував телеграм-канал AST, передають Патріоти Українит...
Крим, який Росія незаконно окупувала та анексувала у 2014 році, для російського диктатора Владіміра Путіна став символом уявлення про Росію як «відновлену наддержаву» та важливим логістичним центром для військових операцій на південному сході України....