І Кравчук нічого не змінить? ​"Донбас не дістане права вето на загальнонаціональні рішення", - Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю "Главкому" заявив, що Донбас після реінтеграції може розраховувати на набуття статусу "у межах широкої форми децентралізації". Він підкреслив, що про федералізацію України або надання окремим районам Донецької і Луганської областей права вето на загальнонаціональні рішення ітися не може, зазначають Патріоти України.

"По-перше, [Україна має дістати] повний контроль за кордоном України. Друге – статус окремих регіонів Донецької і Луганської областей визначений законодавством і у межах широкої форми децентралізації та відсутності будь-яких прав вето на загальнонаціональні рішення. Ми залишаємося унітарною державою, децентралізованою. Про все інше треба домовлятися", – відповів він на запитання про те, на які компроміси готова українська сторона.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).

Надання "особливого статусу" Донбасу і його закріплення в Конституції України вимагає Росія. Київ заявляє, що може йтися тільки про особливий порядок місцевого самоврядування в межах реформи децентралізації.

Хіти тижня. "Российская "Армия-2020" терпит досрочное фиаско", - Злий Одесит

неділя, 9 серпень 2020, 0:35

Менше місяця залишилося до старту головного російського мілітаристського пропагандистського заходу, покликаного не тільки показати міць російської зброї, але і відсутність ізоляції Росії на міжнародній арені. Про це у своєму блозі пише Злий Одесит, пер...

Хіти тижня. "В планах Путина Беларусь сейчас стоит на первом месте, Украина - на втором. Но ненадолго", - політолог

неділя, 9 серпень 2020, 0:10

Складається враження, що Кремль з обнуленим Путіним готовий діяти рішучіше і цинічніше, ніж раніше. "Нет, это понятно, что украинские руководители хвалятся внешнеполитическими успехами всегда и при самых трагичных обстоятельствах. Но сейчас очевидно, ч...