І обіцянку вони не виконали: Дружина командира "Азова" розповіла, хто гарантував безпеку бійцям після виходу з "Азовсталі"

Незалежні міжнародні організації мали б слідкувати за дотримання умов утримання українських військовополонених, які погодилися вийти з "Азовсталі". Однак після того, як українських захисників вивезли на окуповані території, до них ніхто не їздив. Про це в інтерв'ю заявила Катерина Прокопенко – дружина командира полку "Азов" Дениса Прокопенка, передають Патріоти України.

Вона розповіла, що Червоному Хресту станом на 6 серпня так і не вдалося побувати в Оленівці, де росіяни масово вбили українських військовополонених. Також Катерина Прокопенко зазначила, що комунікація з Червоним Хрестом "така собі". Дружина "Редіса" розповіла, що не отримувала від Червоного Хреста звістки, де перебуває її чоловік та в якому він стані.

Як наголосила Прокопенко, Червоний Хрест заявляє, що він не був гарантом безпеки українських військовополонених. За словами дружини Дениса Прокопенка, перед тим, як відбувся вихід з "Азовсталі", її чоловік сказав, що до них у полон буде приїжджати комісія ООН чи Червоного Хреста.

"Я запитала, хто буде гарантувати їм безпеку, чи це будуть якісь міжнародні місії, омбудсмени, будь-хто, хто б якраз слідкував за дотриманням усіх норм. Він чітко відповів мені, що будуть, і що раз на тиждень повинна бути комісія від ООН чи то від Червоного Хреста. Тобто я чітко зрозуміла, що все буде під контролем. Я в це вірила і чекала, що так і буде. Але, як бачимо, минуло 2 місяці – і жодних поїздок Червоного Хреста туди", – сказала вона.

Катерина Прокопенко зазначила, що росія відмовляє Червоному Хресту в інспекції умов утримання полонених чи доступі до місця теракту в Оленівці. Та водночас голова Червоного Хреста Петер Маурер тисне руку очільнику мзс росії сергєю лаврову.

"Тобто у відносинах у них все нормально. Тому я не бачу проблеми, аби домовитися знову ж таки з тим же лавровим, щоб ЧХ, як незалежна організація, потрапив в Оленівку. Якщо у них там все так дуже дружньо", – заявила дружина "Редіса".

Вона припустила, що між Червоним Хрестом і Росією, можливо, є "договорняк", який пов'язаний з грошима.

Джерело: 24 канал

Підозрюють генерала: У Росії шукають 1,5 млн комплектів зниклої військової форми

понеділок, 3 жовтень 2022, 0:33

На складах пунктів прийому особового складу Збройних сил РФ кудись зникли 1,5 млн комплектів військової форми. Про це повідомив депутат Держдуми від Забайкалля Андрій Гурулєв, передають Патріоти України. "У нас сьогодні проблеми то з формою, то ще з чи...

В ЗСУ офіційно підтвердили звільнення села Торське Донецької області

понеділок, 3 жовтень 2022, 0:29

Спікер Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий підтвердив визволення села Торське Донецької області, передають Патріоти України. "Наші військові взяли село Торське, розташоване на шляху до Кремінної, вражають вогнем артилерії підрозділи супротивника,...