"Я був здивований, чому раптом прийшов на засідання": Кравчук здав того, хто продавив його на інспектування позицій ЗСУ в Шумах

Леонід Кравчук нагадав, що українська сторона погодилася на проведення інспектування лише за умови присутності представника ОБСЄ.

Провести інспекцію українських позицій поблизу населеного пункту Шуми вимагав під час відеоконференції ТКГ помічник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Козак. Про це сказав перший президент України, голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера", передають Патріоти України.

"9 вересня як реакція на цю подію (на погрози Пушиліна відкрити вогонь по позиціях Об'єднаних сил під Шумами) відбулося засідання ТКГ у формі відеоконференції. Вперше на цій відеоконференції був присутній пан Козак, радник президента Росії Володимира Путіна. Я був здивований, чому раптом прийшов на засідання пан Козак. Він дуже так енергійно, навіть із нотками ультиматуму сказав, що Україна має нарешті вирішити, чи буде вона виконувати Мінські угоди, чи не буде. І причиною такого спічу було те, що, мовляв, біля села Шуми є траншея, на якій українські війська проводять інженерні роботи", - розповів Кравчук.

Кравчук нагадав, що українська сторона погодилася на проведення інспектування лише за умови присутності представника ОБСЄ. "10 вересня о другій годині дня мало відбутися спільне інспектування. Але раптом вранці та сторона (представники ОРДЛО. - Ред.) висунула додаткові умови, що, мовляв, ще три точки потрібно досліджувати, потрібно провести нові спостереження і скласти якийсь протокол, про що не було й мови (під час відеоконференції. - Ред.)", - розповів Кравчук, додавши, що Україна не погодилася на такі умови і взяла паузу.

"Але після цього почався прицільний вогонь по тому пункту, де перебувала СММ і представник ОБСЄ. Це була не просто погроза, а реальні дії, стрілянина. Нам швидко вдалося зробити кроки, які гарантували життя цих людей", - зазначив глава української делегації в ТКГ .

Кравчук додав, що українська сторона має дані про понад десять точок із боку російських окупаційних військ, де зафіксовано реальні порушення Мінських угод і домовленостей щодо режиму всеосяжної тиші. "Ми подали ці відеоспостереження до відповідних інстанцій і чекаємо реакції. Ми просто не хочемо робити з цього шоу і не хочемо створювати передумов, які б завадили нашому поступу до миру. І насамперед можливостям зустрітися радникам президента, а потім, сподіваємося, главам держав. Це основна фабула", - підкреслив Кравчук.

Хіти тижня. "Ми ніколи не приймемо фашизм": Кива влаштував постановочну акцію в центрі Києва та подякував СРСР (відео)

субота, 31 жовтень 2020, 4:00

Для акції політик привів до меморіалу членів своєї організації "Патріоти – За життя". У середу, 28 жовтня, в річницю вигнання нацистських окупантів із України, нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива влаштував постановочну акцію з покладанням квітів у київському пар...

Хіти тижня. "Зеленский вместо победы на выборах схлопотал пощечину. Свято верил, что сумеет подтянуть своего удельного избирателя и запустил незаконную и глупую акцию с опросом", - політолог

субота, 31 жовтень 2020, 0:35

"То, что произошло с явкой на местных выборах, вполне можно объяснить чисто психологическим эффектом. Такие вещи хорошо известны - после большой вспышки активности и большой веры, когда ожидания не оправдываются, наступает абсолютно прогнозированный и ...