
Мешканець Москви, якому намагалися вручити повістку під час мобілізації, зв'язався з українськими спецслужбами через гарячу лінію "Хочу жити". Він сказав, що хоче відмовитися від російського громадянства й отримати українське, передають Патріоти України.
Відповідним аудіо (голос співрозмовника змінено) 3 листопада поділився Telegram-канал "СтратКом ЗСУ". Росіянин попросив порадити йому щось, бо він не хоче воювати проти України та розуміє, що відбувається.
"Я не вбиватиму українців! Я не р*шист, я не орк, я просто людина. Я чудово розумію, що відбувається. Я б хотів просто зберегти своє життя. У будь-якому разі я не вбиватиму українців", – сказав чоловік.
Йому порадили оформити заявку в Telegram-боті, який називається "ХОЧУ ЖИТЬ бот" (@spasisebyabot), після чого вона буде в обробці. У такий спосіб росіяни можуть підтвердити, що не хочуть брати участь у злочинній путінській "спецоперації".
У разі насильницької мобілізації та відправки в Україну оператор порадив москвичеві мати при собі захований кнопковий телефон, щоб мати змогу зателефонувати.
"Я цивільна людина, я служив лише строкову службу дуже багато років тому. Я проти вбивств українців. Я проти геноциду. Я хочу стати громадянином України. Я хочу відмовитися від свого громадянства... Я хочу стати українцем. Я хочу, щоб це все швидше припинилося", – відповів росіянин.
Додамо: російські солдати, які хочуть зберегти своє життя, можуть здатися в полон. Номери гарячої лінії "Хочу жити" працюють цілодобово: +38 066 580 34 98, +38 093 119 29 84 (viber, WhatsApp, telegram, signal).
Кримський міст опинився під масованою атакою безпілотників. На тлі повідомлень про роботу російської протиповітряної оборони перед мостом утворилися рекордні черги – проїзду очікують близько 2800 автомобілів повідомляють місцеві Telegram-канали. Водноч...
Єврокомісія пропонує продовжити ще на один рік – до 4 березня 2028 року – дію механізму тимчасового захисту для біженців з України. Але з переліку осіб, які можуть розраховувати на притулок, будуть виключені чоловіки призовного віку. Про це сказав євро...