Про це Луценко написав на своїй сторінці у Facebook. Він зазначив, що відмовився видавати Цемаха, адже він є ключовим свідком у справі про збиття над Донбасом літака Boeing 777 рейсу МН17, а суд щодо неї – це "шлях Путіна до Гаазького трибуналу".
Незважаючи на категоричну відмову Луценка, пізніше від нього вже "в істеричній формі" вимагали віддати Цемаха Росії. Ексгенпрокурор повідомив, що він знову відповів відмовою, а після цього почув, що "його дні на посаді – недовгі".
"Я сказав: скільки їх не є, але до останнього я буду відстоювати необхідність засудження російських терористів і тільки після вироку – організації обміну", – написав ексглава Генпрокуратури України.
За словами Луценка, свідком цього був колишній керівник Офісу президента України Андрій Богдан.
Колишній глава Генпрокуратури додав, що спецоперація із вивезення Цемаха з "ДНР" до Києва була "блискучою". Завдяки ній і ГПУ, і міжнародна слідча група отримали ключового свідка теракту російської армії проти цивільного літака. Він також оприлюднив фото одного з листів нідерландського прокурора, де вказано, що екстерориста розглядали як свідка, чий допит був "максимально важливим".
Укладена 17 січня угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном включає військово-технічне співробітництво, тож можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні. Про...
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...