Ядерний подарунок Орбану від Путіна: Росатом збирається прискореними темпами збудувати нову АЕС в Угорщині

Держкорпорація Росатом готова прискоритися з будівництвом АЕС Пакш-2 в Угорщині у разі потреби, поки підготовка триває відповідно до контрактних термінів - перший бетон запланований через рік, у 2024 році. Про це заявив голова Росатому Олексій Ліхачов, передають Патріоти України.

«Ми йдемо, в принципі, відповідно до нинішнього контракту, і етап розвороту на будівництво та виходу на другу фазу в нашому розумінні вже вирішено наперед», — сказав він.

«Якщо замовник ставитиме завдання прискорюватися — прискорюватимемося, йтимемо в рамках нинішніх контрактних зобов’язань — йтимемо в рамках контрактних зобов’язань», — пояснив Ліхачов.

У Росатомі уточнили, що перший бетон на майданчику АЕС може бути залитий «через рік», тобто у 2024 році. Наприкінці січня глава МЗС Угорщини Петер Сійярто та віце-прем'єр РФ Олександр Новак обговорили телефоном статус проекту АЕС Пакш-2 і «домовилися прискорити інвестиції скрізь, де це можливо», повідомляв угорський міністр.

Він вкотре наголосив, що Угорщина не підтримає жодної пропозиції ЄС, «яка хоч трохи ускладнила б або навіть унеможливила б угорсько-російську співпрацю в ядерній галузі».

Наприкінці серпня 2022 року Управління з атомної енергетики Угорщини видало Росатому дозвіл на будівництво V та VI енергоблоків АЕС Пакш.

Наразі на єдиній в Угорщині АЕС Пакш, побудованій за радянським проектом, працюють чотири енергоблоки з реакторами типу ВВЕР-440 загальною потужністю близько 2 ГВт. Парламент Угорщини у 2009 році схвалив спорудження двох нових енергоблоків цієї АЕС, але на терміни будівництва вплинув тривалий розгляд Європейської комісії.

Вартість проекту становить близько 12,5 млрд євро, Росатом підписав контракти на добудову АЕС у грудні 2014 року. У березні того ж року Росія та Угорщина уклали угоду про надання довгострокового кредиту у розмірі до 10 млрд євро.

У грудні 2022 року Сійярто заявляв, що сторони обговорюють ще одне розширення АЕС.

Під вогнем - житлові будинки та острів Хортиця: Окупанти вдарили по Запоріжжю (фото)

середа, 22 березень 2023, 13:15

У Запоріжжі в середу, 22 березня, після оголошення повітряної тривоги пролунали вибухи. Наразі деталей того, що це було, - "приліт" чи робота ППО - немає. Як свідчить мапа повітряних тривог alerts.in.ua, наразі сирени виють лише у Запорізькій області, ...

Добровільно переєструвалися та запропонували "послуги": У Херсоні затримали "бізнес пару" колаборантів (фото)

середа, 22 березень 2023, 13:00

У Херсоні затримали "бізнес пару" колаборантів, які перекинулися на бік Російської Федерації та вели підривну діяльність проти України. Про це повідомляє прес-служба Херсонської обласної прокуратури, передають Патріоти України. За даними відомства, йде...