Як СРСР вдалося проіснувати 70 років із неробочою економікою: Експропагандист назвав причини

СРСР, незважаючи на свою неймовірно неефективну економічну модель, все ж таки проіснував майже 70 років. Колишній радянський пропагандист пояснив, що "совєти" досягли такого результату, бо влада мала практично необмежений доступ до людських і природних ресурсів, а також можливість відбирати активи інших країн. Про це розповів користувач Quora із ніком Dima Vorobiev, який стверджує, що працював у сфері пропаганди в СРСР у 1980-1991 роках. Він нагадав, що радянська економіка була максимально щільно пов'язана з ідеологією – макрсизмом-ленінізмом, передають Патріоти України.

"Щоб вижити у світі економічної конкуренції, ви повинні або підвищити продуктивність, або максимізувати витрати, щоб отримати більш високий результат... Максимізація витрат, незалежно від вартості, була радянською відповіддю на всі питання. У цьому випадку місцеві менеджери повинні були ігнорувати якість порожніх людей. полів, здатність колгоспів їх обробляти, наявність насіння тощо", – пояснив автор.

Водночас "будівництво соціалізму" вимагало величезного фінансування. Як зазначає Воробйов, Союзу тричі вдалося знайти "чарівні джерела ресурсів":

– 1917-1934. Експропріація активів Російської Імперії. Націоналізація російського та іноземного бізнесу. Пограбування селян та підприємців. Конфіскація золота та коштовностей під час "чисток".

– 1939-1945. Націоналізація активів на анексованих територіях Східної Європи. "Шмайсерівська індустріалізація": передача в СРСР німецькій та японській промисловості, обладнання та технологій.

– 1965-1991. Відкриття величезних запасів нафти у Західному Сибіру. Експорт нафти та газу стає новою основою "радянської економічної могутності".

"Радянський проект припинив існування, як тільки США вдалося зруйнувати засновану на нафті модель. Система була налаштована на стабільне введення мільярдів нафтодоларів. Коли потік скоротився до мінімуму, система пристосовувалася надто повільно. Через кілька років вона впала", – пояснив автор.

Це був би потужний сигнал: Президент Литви пропонує вступ України в ЄС 1 січня 2030 року

понеділок, 24 лютий 2025, 12:50

Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...

"Україна, пам’ятайте, має 110 бригад на полі": У Варшаві пояснили, чому Трамп не зможе "здати" Україну

понеділок, 24 лютий 2025, 11:56

Політику нової адміністрації США багато хто в Європі порівнює із Мюнхенською змовою 1938 року, коли Британія та Франція "здали" Гітлеру Чехословаччину. Але з Україною так не вийде, тому що українці, на відміну від чехів 87 років тому, вирішили чинити з...