Як українська САУ "Богдана" на базі КрАЗу смажить ворогів: У мережі показали фото та відео

В мережі показали роботу далекобійної гаубиці на базі вітчизняного КрАЗу, передають Патріоти України.

"Богдана" – перша українська гаубиця у "натівському" калібрі 155 мм. Ця зброя здатна знищувати ворога на відстані у 42 км. Вперше вона пройшла парадом на День Незалежності у 2018 році, але офіційні випробування почалися лише за три місяці до нападу рашистів, повідомляє екс-нардеп Сергій Пашинський у своєму дописі у Фейсбук.

Втім, за його словами, “25 лютого розробникам “Богдани” надійшло розпорядження - знищити її, щоби САУ не дісталась ворогу. Однак її вдалось вивезти в тил та передати ЗСУ. Тепер ця далекобійна красуня смажить ворогів”, – пише Пашинський. Гаубиця встановлена на шасі КрАЗ-63221 зі спареною броньованою кабіною для розміщення обслуги.

Крім того, вона має автоматизовану систему наведення та систему автоматичної подачі боєприпасів на 6 снарядів. Управління заряджанням, наведенням та стрільбами може здійснюватися як із кабіни установки, так і ззовні — у задній частині САУ встановлено другий пункт управління. Також на ній закріплено контейнери, що здатні вмістити від 20 снарядів.

Україна офіційно "запросила" у Фінляндії винищувачі F-18 Hornet - ЗМІ

четвер, 23 березень 2023, 13:00

Україна може отримати винищувачі F-18 Hornet від Фінляндії. Уряд вже направив офіційний запит щодо отримання цих бойових "птахів" після візиту прем'єр-міністра Санни Марін до Києва. Про це йдеться у матеріалі фінської газети Helsingin Sanomat, яка пос...

Британська розвідка заявила, що армія РФ частково захопила підступи до Кремінної та хоче взяти Куп’янськ

четвер, 23 березень 2023, 12:43

Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки повідомило, що Росія частково відновила контроль над підступами до міста Кремінна. Про це інформує міноборони Британії, передають Патріоти України. "Подекуди Росія досягла виграшу до к...