​Як зміниться політика ФРН після 26 вересня? Лідерка німецьких "Зелених" застерегла Європу від підтримки "Північного потоку-2"

Все більше європейських політиків заявляють про загрозу російського газогону. Ключові вибори до Бундестагу визначать куди рухатиметься Німеччина найближчі роки

Німеччина та її наступний уряд повинні мати чітку позицію щодо «Північного потоку – 2» як проєкту Кремля, який суперечить інтересам партнерів ФРН по ЄС і України і вже використовується як засіб тиску. Про це заявила кандидат у канцлери від партії «Союз 90/Зелені» Анналена Бербок в недільному ефірі телеканалу Welt, за тиждень до виборів, зазначають Патріоти України.

Газогін «Північний потік – 2» суперечить інтересам країн Балтії, Польщі, а також спланований проти України. Коли він буде повністю готовий, треба зайняти читку позицію з огляду на загрозу з боку Росії, зокрема, в питанні санкції, зауважила Бербок.

«Це – кремлівський проєкт престижу», – підкреслила політик.

Вона нагадала, що останніми тижнями Москва значно скоротила газові поставки, в тому числі в Німеччину, зі зрозумілого намагання – прискорити введення газогону в експлуатацію.

Бербок також відповіла на запитання, чи поділяє вона висловлену 4 місяці тому співголовою партії Робертом Габеком думку про можливість надання Україні Німеччиною оборонної зброї. Вона нагадала про роз’яснення, які були надані невдовзі після резонансної заяви. Вони полягали в тому, що малося на увазі надання автомобілів швидкої допомоги для транспортування поранених, детекторів мін, списаних позашляховиків або приладів нічного бачення.

«З точки зору лідерів «Зелених», захист населення на сході України, насамперед у районах мінування, належить до «зовнішньополітичної відповідальності» Німеччини», – сказала Бербок.

Нагадаємо, вибори в Бундестаг відбудуться 26 вересня. Наразі, за даними опитувань, «Зелені» йдуть у перегонах третіми, маючи від 15 до 17% підтримки.

Єврокомісія спробує зупинити введення російського газопроводу «Північний потік – 2» в експлуатацію. Про це заявив депутат Європарламенту від фракції «зелених» Райнхард Бютікофер.

Нагадаємо, на думку Юрія Вітренка, щоб нейтралізувати «Північний потік – 2», німецький регулятор повинен надати змогу європейським компаніям самостійно вирішувати, яким газопроводом вони будуть транспортувати газ.

Дедлайн на 20 квітня все ще в силі? - Рубіо заявив, що США будуть знати "через тижні, а не місяці", чи готова Росія до миру після переговорів у Вашингтоні зі спецпредставником Путіна

п’ятниця, 4 квітень 2025, 23:55

При цьому держсекретар США запевнив, що українці вже показали свою готовність до припинення вогню і створення простору для переговорів. США знатимуть уже за тижні, а не місяці, чи готова Росія завершити війну в Україні. Про це заявив державний секретар...

Варіантів два: "Коаліція рішучих" вимагає від Кремля швидко погодитись на перемир’я або відкинути його

п’ятниця, 4 квітень 2025, 23:40

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Баро на спільній пресконференції з британським колегою Девідом Ламмі заявив, що "коаліція рішучих", що підтримує Україну, готує варіанти моніторингу перемир’я, але зараз вимагає від Москви негайної відповіді ...