"Якби була можливість стояти до останнього, ми б стояли": Захисники Авдіївки розповіли про вихід із коксохімічного заводу

Українські захисники, які тримали кругову оборону Авдіївки, розповіли про важкі моменти виходу з коксохімічного заводу. Хоча багато хто не хотів залишати свої позиції, вони дотрималися наказу командування, передають Патріоти України.

Командир батальйону 47-ї ОМБр поділився, що нашим військовим вдалося евакуювати всіх своїх "двохсотих" та "трьохсотих". Військові 26-го окремого стрілецького батальйону 47-ї ОМБр розповіли про інтенсивність боїв, м'ясні штурми та складність виходу з Авдіївського коксохіму.

Командир батальйону з позивним "Монгол" зазначив, що хоча завод був меншим за "Азовсталь", його використання як фортеці було ефективним."Якщо порівнювати з "Азовсталлю", то коксохім у рази менший. Але як фортецю його використовувати можна", – сказав він.

За словами військового, інтенсивність атак зросла у січні, коли росіяни розпочали наступ з різних напрямків. Коксохім був частково захищений від дронів через радіоперешкоди, створені металевою конструкцією.

Коксохім обстрілювали переважно керованими авіабомбами. "Завод розбирали вщент. Коли прилітає один КАБ, то зі стелі все падає тобі у стаканчик із кавою. А тепер уявіть, що таких КАБів прилітає двадцять, а то й більше", – розповів Олексій "Алі", командир роти 47-ї ОМБр.

Під час боїв росіяни використовували м'ясні штурми, ведучи атаки з великою кількістю піхоти, включно із зеками.

"Багато кинули й багато полягло. Завезли зеків, навіть без зброї та броні. Багато з них здавались у полон. Були навіть "петухи", як вони самі себе називали. А під кінець у бій йшли і кадрові військові, і контрактники. І теж здавались у полон", – розповідає "Монгол".

Переломний момент настав, коли росіяни захопили терикон поруч із заводом, і оборонці були змушені відступити."Монгол" зазначив, що найважче – це відступати, залишати свою землю.

"Алі" також зауважив, що деякі бійці не бажали залишати завод. Проте було відповідне рішення для збереження особового складу."Є наказ зайти і є наказ вийти. Дали наказ – ми відійшли", – резюмував він.

Хочуть знову відправити на війну: У РФ відловлюють зеків, які повернулись з фронту

субота, 20 квітень 2024, 23:53

У Кремлі зацікавлені в тому, щоб колишні ув’язнені, які повернулися з фронту, знову скоювали злочини та повертались до вʼязниць, звідки їх забирають на війну проти України. Про це в етері телеканалу FREEДОМ розповіла директорка фонду "Русь Сидящая" Оль...

Допомога США Україні: Шмигаль розповів, як розподілять кошти

субота, 20 квітень 2024, 23:42

У суботу, 20 квітня 2024 року, Палата представників США схвалила запропонований спікером Майком Джонсоном законопроект щодо фінансової та військової допомоги Україні. Ним передбачено витрати американського бюджету на рівні понад 60 млрд доларів, нагаду...