Для України важливий не просто статус партнера НАТО, а гарантії безпеки. Про це дипломат, колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив у прямому етері програми "Борковський & Валевська", передають Патріоти України.
"Наша війна уже довша за Другу світову. З нас не просто беруть приклад, на жаль. У нас навчаються. Нашими вояками пишаємось не тільки ми. Якби в НАТО приймали лише армію, то наша армія уже була б там. Але беруть країну, а Україні ще до цього йти і йти", - пояснив Клімкін.
За словами дипломата, нині є 18 країн, які мають статус спеціального військового партнера поза НАТО, але кожна угода має свої умови, часто конфіденційні. "Давайте не прив’язуватись до назви саме цього статусу. Адже є цукерка, а є обгортка. Нам важливо отримати гарантії безпеки, навіть якщо вони не будуть повними. Це може бути, наприклад, розміщення інфраструктури та елементів війська НАТО на нашій території", - зазначив ексміністр.
Разом з тим, додав він, союзництво із Заходом впід егідою НАТО "вимагає довіри" від української сторони. "Поки що з довірою у нас не все гаразд. Наші американські друзі дуже критикують нас за відсутність ключових фундаментальних речей: судова реформа, боротьба з корупцією, деолігархізація. Те, що у нас нічого з цього не робиться впливає на загальне ставлення Сполучених Штатів. Зараз дуже важливо, аби американська адміністрація дала дуже жорсткий сигнал Путіну і Кремлю (причому, не публічний), що будь-які дії щодо продовження агресії будуть означати зовсім іншу політику США. Те, що називається "пекельними" санкціями і тотальною ізоляцією Росії. Байден своїми словами продемонстрував, що він сьогодні лідер Трансатлантичного демократичного світу. І всі за ним підуть. У нього є політична воля", - наголосив Павло Клімкін.
На нові кадри з передової, які з’явилися в Мережі, звернув увагу експерт Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке, передають Патріоти України. . На одному з відео зображено, як четверо російських окупантів пішли на штурм українських позицій під Пок...
Всі сторони війни РФ в Україні повинні "зберігати спокій та проявляти стриманість" та працювати над умовами припинення вогню. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзяня, повідомляє The Guardian, передають Патріоти України. За ...