Якби ЗСУ отримали HIMARS раніше, то змогли б урятувати Маріуполь від окупації, - посол Польщі в Україні

У Польщі переконані, що якби українська армія отримала б HIMARS раніше, то маріупольської трагедії могло б не статися – ця зброя сильно вплинула би на перебіг подій. Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький пояснив, що якби Україна мала ці РСЗВ, українська армія завадила б російським загарбникам увійти у місто, передають Патріоти України.

Чому у Польщі переконані, що HIMARS допомогли б у битві за Маріуполь

Річ у тім, що ЗСУ стояли за 100 кілометрів від міста на рівнинній місцевості і не мали змоги зрушити лінію фронту. Тож далекобійна РСЗВ у тій битві дуже б допомогла.

"Ми чудово розуміємо, що якби HIMARS дійшов до України раніше, маріупольська трагедія могла б і не статися. Українці просто стояли за 100 кілометрів від цього міста, їх поділяла рівнинна місцевість, вони не могли зрушити лінію фронту і були змушені марно спостерігати за трагедією своїх товаришів. Якби в них були ці пускові установки, вони б не дозволили росіянам увійти до міста", – сказав Ціхоцький.

Посол Польщі вірить у перемогу України

Також Бартош Ціхоцький заявив, що навіть не сумнівається в тому, що Україна зможе перемогти Росію у цій війні. Головне, щоб Захід продовжував підтримувати Україну. Щоправда, перемога може бути важкою – це не лише питання часу, а й великої кількості жертв та руйнувань.

"Та я й не маю сумніву (що Україна переможе – ред.). Якщо не станеться якийсь незрозумілий поворот, який змусить Захід перестати підтримувати Україну у військовому та економічному відношенні та покарати Росію санкціями – мені складно навіть придумати причину, через яку це має статися – Україна захищатиметься. Це лише питання часу, а й масштабів жертв та руйнувань", – сказав він.

Тож він запропонував кожному зі світових лідерів запитати себе: "чи збираємося ми дивитися, як Україна спливає кров'ю і, нарешті, переможе".

Той, що закликав угорців "відпочивати вдома": Віктор Орбан ледь не потонув на морі у Хорватії

вівторок, 9 серпень 2022, 12:59

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан потрапив у небезпечну пригоду на морі в Хорватії, інформують Патріоти України. При чому раніше глава угорського уряду радив громадянам своєї країни надавати перевагу відпочинку на озері Балатон. На Адріатичному мор...

Заступник голови Пентагону пояснив, чому Україні не дають багато систем HIMARS

вівторок, 9 серпень 2022, 12:51

Ракетні системи HIMARS використовуються для точкових ударів. У США впевнені, що Україні не потрібно поставляти сотні таких систем, а лише забезпечити безперервні поставки боєприпасів до них. Про це заявив на брифінгу заступник голови Пентагону Колін Ка...