Якісний стрибок: Пентагон створює нове командування для допомоги Україні, -The New York Times

Міністерство оборони США готується переглянути те, як Сполучені Штати та їхні союзники навчають і оснащують українську армію, пише The New York Times.

Це, як кажуть офіційні особи, вкладається у плани довгострокового зобов'язання адміністрації Джо Байдена підтримувати Україну в її війні з Росією.

"Маловідома група – названа офіційно Міжнародним центром координації донорів – разом з офіцерами з понад двох десятків країн відіграє ключову роль у підтримці української армії, оскільки її потреби на полі бою стають дедалі більш серйозними", – йдеться в дописі.

За словами кількох військових і адміністративних посадовців, система буде передана новому командуванню, розташованому в Німеччині, а очолюватиме його високопоставлений генерал США.

Нове командування, так само, як і зобов'язання Пентагона надати Україні понад 16 мільярдів доларів військової допомоги, свідчить про те, що Сполучені Штати очікують загрози з боку Росії по відношенню до України та її сусідів упродовж багатьох років, заявили нинішні та колишні високопосадовці США.

Нове командування виконуватиме рішення, прийняті Контактною групою з питань оборони України (так званим "форматом Рамштайн"): коаліцією з 40 країн, яку Міністерство оборони створило після російського вторгнення для задоволення потреб і запитів України.

Зміни, які передбачається здійснити, спрямовані на надання імпровізованому з початку війни формату структури подібної до тієї, яка функціонувала в Іраку та Афганістані протягом останніх двох десятиліть.

За злочини, скоєні в Україні: Фінляндія розглядає можливість сама судити російського неонациста Петровського

субота, 9 грудень 2023, 20:54

Фінляндія може самостійно судити російського неонациста з угруповання ДШРГ Русич Яна Петровського (змінив ім'я на Воїслав Торден), якого Україна звинувачує у воєнних злочинах. Про це повідомляє фінське видання Yle в суботу, 9 грудня, передають Патріоти...

Справедливе рішення: Кошти від ЄС не дістануться тим громадам Молдови, де на виборах перемогли проросійські сили, - Санду

субота, 9 грудень 2023, 20:02

Президентка Молдови Мая Санду пояснила, за яким принципом розподілятиметься фінансова підтримка місцевим органам влади від Європейського Союзу. Про це вона розповіла в суботу, 9 грудня 2023 року, на організованому урядом Форумі мерів, передають Патріот...