Якісний стрибок: Пентагон створює нове командування для допомоги Україні, -The New York Times

Міністерство оборони США готується переглянути те, як Сполучені Штати та їхні союзники навчають і оснащують українську армію, пише The New York Times.

Це, як кажуть офіційні особи, вкладається у плани довгострокового зобов'язання адміністрації Джо Байдена підтримувати Україну в її війні з Росією.

"Маловідома група – названа офіційно Міжнародним центром координації донорів – разом з офіцерами з понад двох десятків країн відіграє ключову роль у підтримці української армії, оскільки її потреби на полі бою стають дедалі більш серйозними", – йдеться в дописі.

За словами кількох військових і адміністративних посадовців, система буде передана новому командуванню, розташованому в Німеччині, а очолюватиме його високопоставлений генерал США.

Нове командування, так само, як і зобов'язання Пентагона надати Україні понад 16 мільярдів доларів військової допомоги, свідчить про те, що Сполучені Штати очікують загрози з боку Росії по відношенню до України та її сусідів упродовж багатьох років, заявили нинішні та колишні високопосадовці США.

Нове командування виконуватиме рішення, прийняті Контактною групою з питань оборони України (так званим "форматом Рамштайн"): коаліцією з 40 країн, яку Міністерство оборони створило після російського вторгнення для задоволення потреб і запитів України.

Зміни, які передбачається здійснити, спрямовані на надання імпровізованому з початку війни формату структури подібної до тієї, яка функціонувала в Іраку та Афганістані протягом останніх двох десятиліть.

З України втекли близько 10 нардепів: Стефанчук сказав, чому в них не забрали мандати

понеділок, 28 листопад 2022, 13:49

Після початку масштабного вторгнення РФ із України втекли десять народних депутатів. Їх позбавлять зарплати й усіх державних посад, також вирішується питання про позбавлення мандатів. Про це 27 листопада розповів голова Верховної Ради України Руслан Ст...

Є інформація про нові ракетні удари, які будуть цього тижня: Влада просить українців запастися водою і продуктами

понеділок, 28 листопад 2022, 13:30

Ракетні удари по об'єктах української енергетичної інфраструктури з великою ймовірністю будуть і цього тижня. Про це повідомила українська розвідка, передають Патріоти України. У Росії закінчуються високоточні ракети. Тому агресор дедалі частіше б'є і...